alešbáry

"Náš styl se vznáší dva kroky nad zemí." 

Oděvní značku alešbáry tvoří autorský a zároveň manželský pár Barbora a Aleš Šeligovi. Rodinné kořeny ateliéru sahají až do dob první republiky. Designéři studia na tuto tradici navazují a propojují ji s budoucností české módy i nejnovějším vývojem ve světovém designu. 

Každý rok představí novou kolekci, která je koncepčně ucelená a inspirovaná jediným motivem, ze kterého vychází vše ostatní. Podstatu práce návrhářského dua tvoří především dokonalé střihy a precizní výběr materiálů. Tvorbou se pravidelně prolíná motiv typického japonského kimona. alešbáry vytváří nekonformní prezentace, kombinující klasické přehlídky, performance, instalace i videoart. 

Značka nabízí několik vlastních labelů. alešbáry značí dámskou prêt-à-porter kolekci, alešbáry hero pánskou řadu, alešbáry jazz up, to jsou klobouky, kabelky a šperky a pod označením alešbáry pomp se skrývají šaty šité na míru navazující na tradici prvorepublikového salonu Ludmily Kučerové, babičky Barbory. alešbáry shop nabízí běžně nositelné kousky z aktuální kolekce, individuální zakázky řeší designéři přímo v ateliéru. 

Adresa studia: Merhautova 8, Brno, 613 00 

Adresa alešbáry shopu: Pellicova 5b, Brno, 602 00

Telefon: 605 145 679

E-mail: alesbary@alesbary.cz, info@alesbary.cz 

Web: www.alesbary.cz