Alter Era

Sezónní kolekce mezinárodní značky Alter Era vznikají pod vedením autorského dua, které tvoří Češka narozená v Kazachstánu Zhanna Belskaya a Belgičanka Alicia Declerck. Návrhářky se seznámily u společného projektu při studiu na Polimoda International Institute of Design & Marketing v italské Florencii. Poté, co Alicia Declerck v roce 2011 získala ocenění Manish Arora Award v International Arts of Fashion Competition, sbírala zkušenosti po celém světě u značek, jako je Diane Von Furstenberg, Rodarte nebo Manish Arora. Zhanna Belskaya mezitím absolvovala stáže u Antonio Marras či Kenzo a díky úspěchu v programu Richemont Group Scholarship zakončila své vzdělání titulem MFA v oboru Master of Arts in Design v Miláně. Oběma talentovaným designérkám se cesty opět zkřížily v roce 2015 rozhodnutím založit značku a její název opřít o začátek nové éry obou návrhářek.

Značka Alter Era je typická autorskými potisky a jednoduchými, ale výraznými střihy. Každá kolekce jejich prostřednictvím popisuje vlastní inspirační příběh, který designérky často čerpají z historie, etnik, architektury a umění napříč kulturami. Grafické vzory, které samy navrhují, jsou pak přenášeny zdravotně nezávadnými reaktivními barvami za použití osvědčených metod digitálního tisku na speciálně ošetřený materiál. Je-li potřeba, látky si také barví do jimi vytvořených odstínů. Po tisku pak následují procesy úprav a ošetření, které jsou nezbytné pro fixaci tisku a díky kterými zároveň docílí jemného povrchu a trvalé jasnosti barev i po mnoha vypráních, nebo takzvaná soft úprava 'easy care' pro snadnou údržbu a nemačkavost. Vysoké kvality umí docílit také u speciálních povrchů potisku. 

Tisk na hedvábí pro značku zajišťují světoznámí odborníci na hedvábí v italském Como, zatímco potisky bavlny vznikají v tradiční tiskárně v Česku. Pro design potisků používají klasickou kresbu a malbu, grafiku tuší a suchou jehlou. Tyto ruční techniky doplňují vektorovou a rastrovou grafikou. Návrh potisku musí být symetricky přesný a opakování vzoru musí navazovat. Výjimku navíc tvoří návrhy, které vyžadují speciální umístění printu. 

Telefon: 774 191 663

E-mail: info@alterera.style 

Web: www.alterera.style