Daniela Pešková

"Oděv, který přímo náleží naší současné schránce a obklopuje ji, je naší sebereflexí, zrcadlem, pokračováním i završením nás samých." 

Mladá a talentovaná designérka Daniela Pešková absolvovala v ateliéru Designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Ještě předtím studovala na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a jako stážistka působila u avantgardního dua A. F. Vandevorst v Belgii. Původně chtěla být ilustrátorkou, skrz kreslení se ale dostala až k navrhování oděvu. Ten chápe a interpretuje jako konečnou vrstvu lidského těla. Od roku 2013 tvoří pod svým jménem.

Kolekce Daniely Peškové jsou velmi nositelné, návrhářka vždy staví na koncepčním základu a inspiruje se volným uměním. Ráda zkoumá lidskou identitu a prostředí, které ji ovlivňuje a to, do jaké míry mu odolává. Hlavní myšlenku přetváří a následně deformuje, na konci tedy není nic stejné jako na začátku. Móda, kterou vytváří, je ryze osobním vyjádřením pocitů, životních situací, nálad, zkušeností a okamžiků. Většinou minimalistický základ následně obohacuje o motivy nebo struktury, které prochází celou její tvorbou. Neinspiruje se módou jako takovou, ale naopak pocity z prostředí, materiálů, hudby, slov, doteků a vůní, které nás obklopují. 

E-mail: peskova.daniela@gmail.com

Web: www.danielapeskova.tumblr.com