ELAJEDIOVA

"Nezaměřuji se na cílovou skupinu. Šiju věci tak, jak bych je vytvářela pro sebe." 

Značku ELAJEDIOVA založila v roce 2011 mladá módní designérka Eliška Judová, studentka dějin umění na Masarykově univerzitě v Brně. Pod názvem se skrývají limitované kolekce oblečení a kožených doplňků, které jsou výsledkem hledání přístupu k tématu, spontánním procesem zamyšlení a realizací v rámci tradičních jednoduše řemeslných postupů. 

ELAJEDIOVA se zaměřuje především na ručně vyráběné doplňky, jako jsou aktovky, tašky, kabelky, pásky, peněženky a náramky z hovězí usně. Ta je zpracovávaná v malé rodinné moravské koželužně na zakázku ve specifických barevných odstínech. Eliška dále navrhuje i limitované kolekce oděvů, které vznikají několikrát do roka a jsou vždy zaměřeny na konkrétní téma, které je zastřešuje. 

Designérka ráda pracuje kromě kůže také se šifonem, lnem, viskózou a úplety. Materiály nakupuje výhradně u českých prodejců. Důraz klade na minimalismus a ruční práci, která je klíčová pro její tvorbu. Kožené doplňky a oblečení je vyráběno především v barevných odstínech bílé, pudrové, šedé a černé. Z kolekcí čiší moment křehkosti a bezprostřednosti, protkaný odkazem k přírodě spolu s pevnou základnou v tradici. Detail je symbolem a symbol příběhem. 

Telefon: 775 363 559

E-mail: elajediova@gmail.com

Web: www.elajediova.com