Filip Jakab

"V navrhování je pro mě důležitý moment překvapení sebe sama."

Filip Jakab je studentem v ateliéru Designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Již během studií navštívil Královskou akademii v Haagu a ve stejné době absolvoval stáž u britského dua Meadham Kirchhoff. O něco dříve externě asistoval při navrhování materiálů pro Pheobe English, a také měl příležitost přispět k materiálovému rozvoji autorského labelu Ashish.

Filip Jakab se rád nechává inspirovat širokým množstvím estetických vjemů, ze kterých čerpá dlouhodobě a navazuje na ně. Na jeho vizuální archiv má však dlouhodobý vliv práce Johna Chamberlaina a Evy Hesse. V navrhování je pro něj mimo to důležitý moment překvapení sebe sama a považuje za něj i tvůrčí zlom, který nastal při přípravě společné kolekce s Danielou Peškovou, s níž se prezentoval na podzimní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2016.

Filipova tvorba byla v rámci ateliérových výstav představena v Paříži, Pekingu, New Yorku a na jaře roku 2016 i v Londýně jako součást instalace Last Fata Morgana, která získala hlavní cenu Country Award na International Fashion Showcase 2016, oficiální doprovodné akci London Fashion Week.

E-mail: jakab.filip@gmail.com

Web: www.filipjakab.com