Hana Frišonsová

"Za skvělé považuji propojení tvorby s kostýmem, hudbou, scénografií, když se do toho prolínají další koníčky nebo kulturní dědictví."

Mladá a talentovaná designérka Hana Frišonsová vystudovala textilní a oděvní návrhářství na Technické univerzitě v Liberci. Tvorbu zahájila pod značkou SUUS s konfekčním zaměřením na malosériové kolekce. Nyní prezentuje konceptuální módní projekty pod svým jménem.

Ve své tvorbě využívá tradičních technik, ale přistupuje k nim s moderním pojetím. Inspirují ji nové technologie, využití vědy, 3D tisku nebo naopak využití starých technik novým způsobem, a také četba sci-fi. Kombinuje expresivní kousky s nositelnými a funkčními oděvy. Její styl se vyznačuje směle definovanými siluetami a poutavými doplňky, jako jsou náhrdelníky, náramky, masky nebo obuv.

Hana modely vytváří výhradně ručně. Každá kolekce je přitom směsicí tradice a futurismu, individualismu a sebevyjádření. Její pojetí je spíše umělecké, postrádá komerční kalkul, sází na estetickou a vizuální stránku. Za svou tvorbu byla nominována na ocenění Módní designér roku Czech Grand Design 2014.

Telefon: 602 319 788

E-mail: hanafrisonsova@gmail.com

Web: www.hanafrisonsova.com