IAM

"Nejdůležitější je najít sebe samu." 

Ivana Mentlová patří mezi naše nejvýznamnější módní designérky. Svou tvorbu začínala v Istanbulu, kde působila jako návrhářka kožených oděvů. V roce 2007 založila vlastní módní label IAM Ivana Mentlová. O dva roky později se vrátila zpět do České republiky, kde nyní působí. 

Ivana se zaměřuje na luxusní dámskou módu v limitovaných edicích a specializuje se na kožené a kožešinové modely. Klade důraz na precizní zpracování těch nejkvalitnějších materiálů, skvěle padnoucí střihy a nadčasový design. Přednost u ní mají přírodní tóny a tlumené barvy. Modely značky IAM jsou inspirované rockem, hippies a bohémským stylem života. Ivana navrhuje také večerní róby ve stylu glamour look. Používá i další přírodní materiály, jako je vlna a hedvábí. 

Modely Ivany Mentlové jsou vyhledávány pro nezaměnitelný rukopis, nositelnost a vysoce ženské siluety. Tváří značky se šestkrát po sobě stala Taťána Kuchařová. Kromě ní návrhářka spolupracuje i s dalšími známými českými modelkami a herečkami. Je také designérkou české oděvní značky Pietro Filipi, pro kterou opakovaně vytvořila prémiovou řadu Pietro Filipi Silverline, za níž byla nominována na prestižní ocenění Czech Grand Design. 

Telefon: 728 464 559

E-mail: iam.mentlova@gmail.com, ivanamentlova@seznam.cz  

Web: zde