Ivana Kaňovská

"Vytvářím oděvy objektového a koncepčního charakteru s odvoláním na současný trend synergie designu, módy a technologie." 

Ivana Kaňovská je výrazným designérským talentem současné české i slovenské módní scény. Vystudovala Design hraček a Průmyslový design na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, následně Textilní tvorbu na Univerzitě v Hradci Králové a magisterské a postgraduální studium na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Ve své umělecké tvorbě se aktivně zaobírá propojováním módy a technologií a vyhledáváním nových a inovativních materiálů. 

Pro vznik Ivaniných módních kolekcí je vždy na prvním místě silná inspirace a vize, která kolekci udává příběh. Právě díky nim má práce originální rukopis a stává se nezaměnitelnou. Designérka, umělkyně a experimentátorka v jedné osobě používá netradiční materiály, jako je laminát nebo kov. Navrhuje modely, které upozorňují na krásu ženského těla pro sebevědomé, silné a šťastné ženy - superženy. 

Ivana do povědomí veřejnosti i odborníků výrazněji pronikla v roce 2012 prezentací nositelné kolekce kovového brnění s názvem Tension v rámci Shooting Fashion Stars. Mimo vlastní autorskou tvorbu pracuje jako externí designérka a grafička pro reklamní studia a firmy zaměřené na outdoorové zboží a automobilový průmysl. 

Telefon: 775 621 128

E-mail: info@ivanakanovska.com

Web: www.ivanakanovska.com