Jakub Polanka

"Nesnažím se dělat světovou módu pro Čechy, nýbrž českou módu pro svět."

Jakub Polanka patří k nejvýraznějším návrhářům současné (nejen) české módní scény. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, kde se podle svých slov naučil řemeslu, a vůbec jako první Čech postgraduální studium na Institut Français de la Mode, kde ho naučili klást důraz na osobitý styl a invenci. Momentálně žije a pracuje napůl v Praze a napůl v Paříži.

Jakub za svou tvorbu získal mnohá ocenění. K těm českým patří například titul Výtvarník sezóny nebo Módní designér roku 2009 cen Czech Grand Design, k mezinárodním pak ocenění Huberta de Givenchyho či vídeňská Kontakt Award. Spolupracoval s módním domem Hermés, Givenchy a Louis Vuitton i českou značkou Pietro Filipi.

Pro jeho tvorbu je charakteristické vrstvení, monochromatičnost a plné využití vlastností použitých materiálů. Oděvy se značkou Jakub Polanka se zdají být jednoduché, ve skutečnosti ale překypují sofistikovanou fantazií. Drapérie, vázání, zamotávání a nabírání střídají čisté linie v precizních střizích. Kolekce tak mají nekonečně mnoho variací, což činí Jakubův rukopis nezaměnitelným.

Telefon: 604 839 268

E-mail: jakub@jakubpolanka.com

Web: www.jakubpolanka.com