Jana Minaříková

"Každá moje kolekce má vlastní téma, ale jednotlivé modely můžete nosit samostatně a kombinovat je s dalšími kousky v šatníku. Prêt-à-porter přeci znamená připraveno k nošení."

Jana Minaříková založila svou stejnojmennou značku v roce 2009 po absolutoriu katedry textilního a oděvního návrhářství na Technické univerzitě v Liberci a půlroční stáži na Mimar Sinan Fine Arts University v Istanbulu. Dva roky také pracovala jako asistentka módní návrhářky Elles de Koe v belgickém Gentu.

Designérka navrhuje atmosférickou prêt-à-porter módu, která zákaznicím přináší radost z oblékání a vytváří intimní svět nadčasového osobního luxusu, ale věnuje se i zakázkové výrobě. Její kolekce působí lehce, vše je v nich ovšem důkladně vyzkoušeno. Ráda pracuje s jemnými a vzdušnými materiály jako je hedvábí, dále s vlnou a viskózou, které kombinuje s moderními materiály jako je modal, cereální a proteinová vlákna. Za svojí kolekci Poušť získala v roce 2013 titul ArFashion Designer.

Modely z dílny Jany Minaříkové vznikají zásadně z materiálů vyráběných v Evropě. Splňují evropské zásady ochrany práv dětí a životního prostředí. Jana volí takové materiály, jejichž produkce je k přírodě co nejšetrnější a dbá na ekologickou likvidaci odpadu při výrobě. Její modely jsou určené ženám, které jsou si vědomy samy sebe, svých předností i nedostatků a oblékají se pro svůj dobrý pocit. Ženám, které ocení, že oděv zdůrazňuje jejich osobnost a nevnucuje jim, jaké mají být.

Adresa: Milánská 460, Praha 15, 109 00

Otevírací doba: dle dohody

Telefon: 608 456 145

E-mail: info@janaminarikova.cz

Web: www.janaminarikova.cz