Jindra Jansová

"Mým cílem je vytvořit nový pohled na oděvní kolekci prêt-à-porter v České republice." 

Mladá a talentovaná designérka Jindra Jansová v roce 2012 zakončila studium Designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Absolvovala také pracovní stáže v oděvním ateliéru Lotzmann v Lipsku nebo studium na École Supérieure Des Art Appliqué Duperré v Paříži. Již v roce 2010 si ji pro spolupráci vybrala česká oděvní značka Pietro Filipi. Tvoří pod vlastním jménem názorově silné oděvní kolekce, které přitahují sebevědomé kultivované ženy. 

Dominantou značky Jindra Jansová jsou dámské prêt-à-porter kolekce, vycházející z technologických postupů krejčovského zpracování pánských oděvů. Pro Jindry tvorbu jsou charakteristické materiály, které již z českých šatníků vymizely, ruční zpracování a výšivky odkazující na řemeslnou tradici v České republice. Její na první pohled minimalistické oděvy skrývají mnoho propracovaných detailů. Navrhuje pro sebevědomé ženy, které přistupují k oděvu jako k možnosti sebevyjádření. Výchozím bodem všech jejích kolekcí je téma domova, folklóru a českého zařazení. 

Jindra Jansová za svou práci získala řadu ocenění, třikrát byla nominována na ceny Czech Grand Design. Pravidelně se prezentuje na Prague Fashion Weeku, Mercedes Benz Prague Fashion Weeku, Designbloku a dalších. Účastní se také uměleckých výstav, kde experimentuje s možnostmi oděvních technik. 

E-mail: jansovajindra@gmail.com

Web: www.jindrajansova.cz