Kateřina Reichová

"Mám ráda materiály, které jsou trvanlivé. Chci si být jistá tím, že co vytvořím, vydrží na věky. Plexisklo pro mě představuje větší luxus, než vzácné kovy a drahokamy." 

Kateřina Reichová se původně zabývala studiem keramického designu, pak ale přešla ke šperku. Vystudovala Vyšší odbornou školu a Střední uměleckou školu Václava Hollara v Praze a následně Design kovu a šperku na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara na ZČU v Plzni. Ve své tvorbě se zaměřuje na originální autorské šperky a objekty inspirované futuristickým stylem. 

Leitmotivem Kateřiny práce se šperkem je od počátku vize budoucnosti, ve které jsou šperky umístěny na netradičních místech těla, i když si stále zachovávají funkčnost při častém nošení. Odjakživa jí bavily sci-fi filmy a literatura, fascinuje jí budoucnost. Šperky značky KATERINA REICHOVA jsou charakteristické přísným technicistním stylem. Designérka pracuje převážně s nadčasovou chirurgickou ocelí a akrylátovým sklem. Nepoužívá tradiční šperkařské techniky, materiál nejčastěji vybrušuje do tvarů připomínající krystaly. Za svou práci byla v roce 2014 nominována na cenu Czech Grand Design. 

E-mail: katerinareich@gmail.com

Web: www.katerinareichova.com