Klára Šípková

"Šperk je pro mě víc než jen pouhou ozdobou, je sdělením. Sdělením, které dle mé nálady šeptám, křičím, vysílám." 

Klára Šípková vystudovala ateliér K.O.V. na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde v roce 2009 diplomovala. Věnuje se především navrhování šperků a módních doplňků, které doplňuje širší designérská činnost v podobě tvorby drobného solitérního nábytku. Její šperky jsou výrazem geometrické čistoty a estetična. Všechny šperky vyrábí ručně, využívá nejmodernější technologie, jako řezání kovu laserem, a zároveň se snaží do předmětů vnést řemeslo. 

Klára na šperk nahlíží nekonvenčně, nevnímá ho jen jako ozdobu, ale jako nositelné umělecké dílo, které v sobě nese sdělení. Ráda pracuje s obyčejnými materiály, momentálně především s nerezovou ocelí. Hodnota šperku podle ní nespočívá pouze ve finanční náročnosti materiálu, ale především v jeho výtvarné kvalitě, perfektním zpracování a příběhu. Ten šperku dodává na autentičnosti a originalitě. 

Kolekce šperků Kláry Šípkové jsou oslavou geometrie, harmonie, proporcí, optických klamů a křehkosti. To vše v kombinaci se smyslem pro detail. Veřejnost zaujala také kovovou židlí pojmenovanou jednoduše Klara, s níž slavila úspěch na prestižních mezinárodních veletrzích v Miláně, Londýně a New Yorku. 

Adresa showroomu: Klimentská 3, Praha 1, 110 00

Otevírací doba: PO - ST od 11 - 19 hodin, ČT od 13 - 21 hodin, PÁ - SO od 11 - 19 hodin

Telefon: 604 242 790

E-mail: info@klarasipkova.cz 

Web: www.klarasipkova.cz