Kristina Synek

"Jednou bych chtěla vytvořit olympijskou kolekci." 

Kristina Synek je mladá módní návrhářka, která vystudovala oděvní design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a textilní marketing na Technické Univerzitě v Liberci. Z její diplomové práce na téma marketingový plán vlastní oděvní značky se skutečně zrodila značka s názvem SYN, začátkem roku 2015 se label rozšířil o SYN V POHYBU. 

Pod značkou SYN vznikají oděvy na běžné nošení v lehce streetovém stylu a zakázková tvorba. Značka SYN V POHYBU je zaměřená na sport, momentálně na oblečení pro atletiku, běh a jógu, a jejím cílem je rozhýbat individualitu a osobitý styl i při sportu. Jedním z poznávacích znamení značky je vlastní potisk inspirovaný geometrickými tvary archimedovských a platónských těles. Základ designu tak tvoří sublimační tisk s motivy trojúhelníků a šestiúhelníků. Návrhářka využívá nejen moderní technologie, ale také funkční materiály. Tvorba Kristiny je hravá, objevují se v ní barvy od čistě bílé přes sytě oranžovou, růžovou, fialovou až po nebeskou modř. 

Kristina nezapomíná ani na muže, pánské kolekce navrhuje rovněž pod oběma značkami. Veškeré její oděvy vznikají v České republice za etických i férových pracovních podmínek. Se svou tvorbou se objevila například na Top Style Designer 2009 při veletrhu Styl a Kabo, patřila mezi finalisty soutěže Sci-fi Safari a ArFashion Designer. 

Adresa ateliéru a obchodu: U železné lávky 6/557, Praha 1, 110 00

Otevírací doba: každou ST od 17:30 - 20 hodin, ostatní dny po domluvě

Telefon: 724 105 419

E-mail: kristina@synvpohybu.cz, nas@synvpohybu.cz 

Web: www.synvpohybu.cz