60 degrees by IMRECZEOVA

16.10.2017

Návrhářka Zdeňka Imreczeová v rámci podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week představila kolekci s názvem 60 degrees. Zabývá se v ní elementárními principy geometrie. Základním stavebním kamenem při tvorbě šatů se staly přímky, úsečky a ostré úhly. Protipól této přesnosti představují inspirační prvky jako je krása, půvab a přitažlivosti ženského těla.

Kolekce na sezónu jaro/léto 2018 v sobě spojuje dva protikladné světy. Přísnou geometrii versus organičnost ženského těla. Zatímco geometrické vzorce převažují v podobě monochromatického prošívání a ostrých opakujících se trojúhelníků zakončujících lemování, ženskou lehkost reflektují samotné linie, barevnost a volba jemných materiálů.

"Jsem vyznavačkou přesných ostrých linek, minimalismu a jednoduchosti. V kolekci 60 degrees jsem s ostrou linkou pracovala od samého základu konceptu. Je to hra, ve které vytvářím pomocí přímek, úseček a úhlů dekor prošívání, ostré klopy, límečky a zubaté okraje šatů. Vrstvením tento efekt umocňuji. V čistých ostrých úhlech a jejich opakování nacházím půvab a křehkost," vysvětluje Zdeňka Imreczeová.

V kolekci dominují šaty z matného hedvábí doplněného svěžím proužkovaným popelínem, jemným technickým úpletem a kabáty z tenkého oděvního neoprenu. Barevnost přechází od světlé tělové, přes modrobílou pruhovanou a temně modrou, až po odstíny vínové, perleťově šedou a černou.

"Tvarovou přísnost a geometrickou ukázněnost jsem zjemnila zdůrazněním ženské siluety a výběrem barev a materiálů. Rozhodla jsem se pro tóny, které mi asociují léto - barvu nahé kůže, teplého moře, rudých rozkvetlých květů, barvu večerní a noční letní oblohy. Ráda nechávám vyznít přirozené vlastnosti materiálu v pohybu. Například vlnící se hedvábí na oblém ženském těle, křehký šustící popelín a poddajný úplet zdůrazňující křivky. Spojením geometrické přesnosti a organických křivek vznikla subtilní ženská kolekce," doplňuje autorka značky IMRECZEOVA.