ALTER ERA se vrátila na MBPFW s kolekcí Furoshiki

17.09.2018

Přestože ALTER ERA sídlí v Belgii, Česko je jejím druhým domovem. Pochází odtud nejen jedna z designérek, ale i výroba značky. Krátce po tom, co značka oznámila otevření vlastní prodejny v Antverpách i spuštění e-shopu, se na Mercedes-Benz Prague Fashion Week vrátila s kolekcí na jaro/léto 2019 nesoucí název Furoshiki.

V návrzích na sezónu jaro/léto 2019 designérky značky, inspirované napříč orientálními technikami a oděvy, pracovaly zejména se zavinováním a zavazováním. Jejich pozornost přitom upoutal především Furoshiki, tradiční způsob balení a zavazování japonských oděvů, který byl původně vyvinut pro snadnou přepravu zboží. Tyto techniky se reflektují do jednotlivých siluet kolekce, ve které při vývoji každého dalšího kusu oděvu vznikl i nový způsob uvazování kolem lidského těla. Kombinaci mašlí, jež v kolekci vytvářejí vznešený dojem, asymetrie, zavinování a drapingu ALTER ERA vyvažuje dokonalou a ladnou linií oděvů.

Tato kolekce, na rozdíl od předchozích, kde geometrie v potiscích výrazně dominovala, překvapuje odlišným přístupem k jejich grafickému zpracování. Potisky odhalují zálibu v kresbě tuší kombinovanou s až obsesním zkoumáním textur lístků, ovoce a zeleniny, z nichž vznikla série idylických kreseb. Tyto romantické kompozice organických tvarů zpestřují převážně bílou kolekci kontrastem s výraznými odstíny, jako je IKB blue, smaragdově zelená nebo karmínově červená.

Značka i nadále pokračuje se škálou halenek z prémiového hedvábí včetně nezbytných basic i sezónních edicí, jež na přehlídce představila ve stylingu se svými dokonale padnoucími a univerzálními kalhotami, asymetrickými zavinovacími sukněmi či funky šortkami. Všechny kusy se vzájemně dokonale doplňují, ať už v extravagantnějším kombinování, nebo jednotlivě jako solitéry pro konzervativnější příležitosti. Comeback zažívají také uvolněné košilové šaty, oblíbené pro svůj lichotivý střih a příjemné nošení. ALTER ERA v sortimentu na sezónu jaro/léto 2019 nabízí produkty od slim-fit košilí přes prvotřídní žakárové svetry až po topy, kalhoty, šaty a svrchníky.

Přiléhavé, ladné a zároveň eklektické, takové jsou zkrátka oděvy značky ALTER ERA. Její kolekce formuje šatník zvídavé ženy, která je sběratelkou zážitků. Ženy, která vyhledává autenticitu a svůj šatník přizpůsobuje svému životnímu stylu. Své oblíbené barvy nosí s grácií a miluje objevování geometrických vzorů v potiscích a grafických kompozicích, které jsou součástí materiálů i střihů.