Alter Era v letní kolekci představuje bujaré barvy Afriky ve stylu Dandy Lion

12.01.2018

Návrhářské duo Alter Era v kolekci na jaro/léto 2018 použilo vzory inspirované tropickým prostředím Afriky. Inspirací byla místa, které mají pro designérky značky zásadní význam. Do jejich tvorby se tentokrát promítla vášeň pro kmenové oděvy, tamní rituály a tradiční techniky v kombinaci s celosvětovým kultem Dandy Lion. Právě po něm kolekce získala svůj název.

Společné nadšení pro etno střihy, vzory a barevnost autorky zpracovaly do nadčasových siluet inspirovaných formálním pánským oděvem a stylem Dandy Lion. I přesto vznikla velmi ženská kolekce, kterou tvoří dvacet prêt-à-porter looků, které jsou vzájemně snadno kombinovatelné.

Klíčovou roli pro sezónu jaro/léto 2018 hrají bujaré vzory a opulentní barvy, které se do signifikantních autorských potisků přenesly technikami geometrické kitenge nebo ilustrativní inkoustovou kresbou. V nich se vzájemně překlápí odstíny, jako je tmavě červená, IKB, hořčicová nebo fialová či citronově žlutá.

V celkovém dojmu se v kolekci střídají prvky eklektického pánského šatníku s domorodými šaty a dvoudílnými komplety. Kolekci dominují obleky v pánském stylu, splývající šaty či oblíbené košile a halenky z přírodních materiálů včetně hedvábného krepdešínu. Tvoří ji také šaty, které jsou doplněné plizovanými šálami a stuhami, sukně symbolizující vynalézavou drapérii z látek typických pro styl afrických žen nebo saka s prvky převzatými ze slavnostního kmenového kroje. V detailech se objevuje také vrstvení, mačkaná technika nebo dekorativní švy s barevnými paspulkami, kterými designérky zvýraznily límce a manžety některých modelů.

Dandy Lion, název kolekce vychází z knihy "The Black Dandy and Street Style" americké kurátorky, historičky a kritičky Shantrelle P. Lewis. V knize detailně popisuje styl dandy a jeho původ. Za dnešní Dandy Lions jsou považováni například muzikant Stromae, Leon Bridges nebo designér a herec Waris Ahluwalia.

foto: Eliška Kyselková