Ani dívčí, ani dospělá – nová kolekce La Femme MiMi

26.04.2019

Značka La femme MiMi ve své aktuální kolekci na sezónu jaro/léto 2019 nachází podobnost a harmonii efemérních zážitků z živoucí letní přírody a ženského dospívání. Tato sezóna je v jejím pojetí rozmarná i pokojná, divoká i něžně plachá přesně tak jako dívčích devatenáct let.

Námětem pro kolekci se stala představa mladé dívky a s ní spojená rozporuplnost. Radost a vzrušení z nového i melancholie nad pomíjivostí, jež s sebou toto období v životě ženy přináší. Pomyslný konflikt je v kolekci harmonizován snoubením temnějších, zemitých barev s kontrastními pestrobarevnými materiály v jemných i intenzivních tónech trávově zelené, červené či modré, které zdobí přírodní motivy.

"Tuhle zemi si v létě užíváme o sto šest, mnohem více než kdykoliv jindy, je najedou jiná...," komentuje inspirační pozadí své kolekce návrhářka MiMi Lan Nguyen, která až do svých patnácti let vyrůstala ve Vietnamu, ale právě letní dny trávené později s rodinou v prostředí českého venkova a přírody si ji zcela podmanily. Podobnost mezi devatenáctým rokem v životě ženy a naší letní přírodou spatřuje právě v jejich jinakosti, rozmarnosti a neopakovatelné kráse.

Střihům aktuální kolekce vládnou uvolněnost i komfortní a méně vypasovaná řešení. Materiálům zase přírodní textilie, jako jsou 100 % italská vlna, japonská bavlna či vietnamské hedvábí. Hedvábnou nití jsou strojově tkané i výšivky z vietnamského Saigonu, odkud autorka návrhů i celé kolekce pochází. Výšivky a dekory textilií vypráví o zážitcích z léta ještě konkrétněji. Ve společnosti letní květeny se na oděvech často vznáší také motýli či vážky.

Silný vztah k přírodě MiMi Lan Nguyen se promítá také do jejího zodpovědného přístupu k oděvní produkci, zejména pak pro ni typického zero waste. Za použití zbytků z předchozích kolekcí vytváří nové ready to wear kusy oblečení a doplňky, jako jsou pásky a vázací límečky. Zbytkový materiál z jednoho oděvu využívá v detailech jiného, například jako kapsy či stojáčky na sakách a šatech.

V souvislosti se snahou značky o udržitelnost její tvorby jde ruku v ruce také design oděvů. Reverzní princip u některých sak není proto nijak náhodný. Oboustranné zpracování jim poskytuje časovou i stylovou nevázanost a jeho nositelkám větší svobodu při kombinování a celkovém využití jednoho kusu oděvu.

Kolekci je možné zakoupit v pražské kamenné prodejně na adrese Štěpánská 53 na Praze 1 nebo na www.lafemmemimi.com.