ARTSEMESTR zima 2017 už za týden!

17.01.2017

Čtyři měsíce intenzivní práce. Semestrální a klauzurní úkoly. Navrhování, konzultace, diskuze. Výsledek toho všeho představí Artsemestr, celoškolní prezentace všech ateliérů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Těšit se na ni můžete již za týden.

Artsemestr je pravidelná přehlídka semestrálních a klauzurních prací studentů UMPRUM, kde všichni předvedou výsledky svého studijního úsilí na konci každého semestru. Jeho tradice, jak ji známe nyní, začala v roce 2004 díky rozhodnutí tehdejšího rektora prof. Jiřího Pelcla. Studenti své práce vystavují v autentickém prostředí školy, tedy v ateliérech, učebnách, někdy i na chodbách.

Témat, přístupů, technik a dalších forem zpracování se nabízí nepřeberná škála. Stále častější je přitom spolupráce s různými institucemi nebo výrobními firmami, jako je Hradec Králové, firmy Škoda Auto a VW, Baťa, MIKOV, RIM a řada dalších, které jsou přímo zadavateli nebo poskytují své technologie a výrobní zázemí. Studenti tak dostávají nejlepší možnost, jak se připravit pro své samostatné uplatnění.

Nejčerstvějším úspěchem UMPRUM na mezinárodním poli je ocenění Special Mentions v Young Creations Award na veletrhu Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem. Cenu získala studentka Ateliéru textilní tvorby Aneta Dvořáková za svůj projekt Párání - The Ripping.

Vernisáž k Artsemestru se koná v úterý 24. ledna od 19 hodin. Samotná výstava je k vidění od 25. - 29. ledna, vždy od 10 - 18 hodin v celé budově UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1. Vstupné je zdarma.

Ateliéry a témata:

  • Ateliér K.O.V. - užitný předmět nebo volný objekt z hliníku - spolupráce s firmou SPIRAL, spolupráce s firmou MIKOV
  • Ateliér módní tvorby - Film / Movie - studenti reagovali na vybrané ikonické filmy: The NeverEnding Story, Orlando, Dazed and Confused, Twin Peaks, Fruit Of Paradise
  • Ateliér designu oděvu a obuvi - Personal Coat - projekt cílený na zakázkovou tvorbu, Projekt Baťa - návrhy pánské a dámské obuvi, kdy vybrané modely budou následně vyráběny a prodávány firmou Baťa.
  • Ateliér textilní tvorby - Textilní architektura - pavilon pro setkávání lidí (z konstrukce garáže)