Be creative! Staňte se součástí 15. ročníku ArtCampu

14.06.2019

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni pořádá již 15. ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Bude se konat od 8. - 26. července. Naskýtá se vám tak jedinečná příležitost, jak strávit až tři týdny v mezinárodním a multikulturním prostředí a přitom získat či prohloubit své praktické zkušenosti v řadě uměleckých oborů.

Mezinárodní letní škola umění ArtCamp dává už od roku 2005 českým i zahraničním příznivcům umění možnost strávit část léta v kreativním a inspirativním prostředí, objevit či rozvinout svůj talent, potkat zajímavé české i zahraniční umělecké osobnosti a připravit se k přijímacím zkouškám na umělecké vysoké školy.

V kurzech vedených pedagogy Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara i hostujícími českými a zahraničními lektory se setkávají a společně tvoří účastníci různých věkových skupin, národností i zaměření. Výuka probíhá v ateliérech Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara i v plenéru, a to zpravidla v českém a anglickém jazyce.

Vybírat si můžete z pestré nabídky kurzů a dle svého zájmu a zaměření si sami zvolíte vhodnou kombinaci kurzů a délku svého letního studia. Mezi nejoblíbenější každoročně patří přípravné kurzy k talentovým přijímacím zkouškám na vysoké školy (např. Fashion design, Design, Figurální kresba nebo Ilustrace). Stejně populární jsou i fotografické kurzy nebo velmi žádané kurzy zaměřené na tvorbu šperku. V nabídce nechybí ani tradiční výtvarné techniky jako je kresba, malba či knižní vazba apod.

Kurzy jsou vhodné nejen jako příprava na přijímací řízení na umělecky zaměřené vysoké školy, ale také pro širokou veřejnost se zájmem o umění, přičemž spodní věková hranice je 15 let, student SŠ. Co by úspěšný absolvent kurzu získáte osvědčení o absolvování. Vedle práce v ateliérech i mimo ně vás čeká program pro volný čas, sportovní aktivity, návštěvy muzeí a galerií, výstavy a přednášky. Hlásit se můžete do neděle 16. června, tak pospěšte. Více o ArtCampu se dozvíte zde.