Nová mini kolekce večerních šatů od Petry Balvínové

06.01.2017

Uvolněnost dlouhých splývavých sukní, které se při chůzi elegantně vlní, podtrhujíce siluetu zúženou v pase. To je hlavní myšlenka nové mini kolekce večerních šatů designérky Petry Balvínové tvořící pod značkou TIQE. Modely navržené ve čtyřech různých variantách s krátkým či dlouhým rukávem vycházejí z návrhářčiny úspěšné svatební kolekce.

Šaty jsou šity na zakázku v různých barvách i obměnách z přírodního hedvábí a lehkého šifonu. Varianta volných éterických šatů s vlečkou je ozdobena volány evokujícími andělská křídla. Košilový model se skrytým zapínáním a kapsami má na dlouhých rukávech zajímavý detail v podobě rozparků odhalujících předloktí.

Petra Balvínová založila autorskou značku TIQE v roce 2006. Předtím pracovala jako redaktorka módních magazínů a stylistka. Nyní je etablovanou a vyhledávanou českou módní designérkou. Navrhuje limitované kolekce i zakázkovou tvorbu. V roce 2015 představila svou vůbec první kolekci svatebních šatů.

Značka TIQE nabízí kvalitu, účelnost a je vhodná pro různé typy žen. Variabilita siluet a délek jsou pro Petru typické. V jejích modelech se prolíná ženskost, křehkost, elegance a důvtip, což je patrné i z čistých linií a palety barev, kterou používá. Většinou pracuje s přírodními materiály, jako je hedvábí, bavlna, vlna a kůže.

foto: Marek Musil