Bohempia, české tenisky z konopí, které si podmaňují svět

10.11.2017

Unikátní materiál a české obuvnické řemeslo s tradicí začíná být oblíbené i na mezinárodním trhu. Značka Bohempia, kterou před dvěma lety založil Tomáš Rohal, právě spustila svou crowdfundingovou kampaň na platformě Kickstarter.com.

"Připravit kampaň na Kickstarter je časově náročný proces s velkými nároky na preciznost. Se vstupem na mezinárodní trh jsme se zároveň museli ujistit o kvalitě produktu, spolehlivosti výrobního řetězce i našeho týmu," popisuje zakladatel značky Tomáš Rohal, jak náročné jsou přípravy.

Tomáš Rohal se tuzemskou výrobou a prodejem eco-friendly tenisek, oblečení a doplňků z konopí pod značkou Bohempia začal zabývat po několika letech výzkumu a vývoje. První kolekci před dvěma lety vyrobil právě díky úspěšné kampani na české crowdfundingové platformě Hithit.cz. S kampaní na platformě Kickstarter.com Bohempia představuje i zbrusu novou, v pořadí již čtvrtou kolekci bot s ortopedickou stélkou na jaro 2018.

Produkty značky Bohempia si získaly své zákazníky díky přirozeným ekologickým, funkčním a antiseptickým vlastnostem konopného vlákna a výrobě nejen v Česku a na Slovensku, ale i ve Finsku nebo Novém Zélandu. Od roku 2017 Bohempia zároveň oslavuje české prvenství s mezinárodně respektovanou certifikací PETA, kterou na svou obuv získala, ale i druhé místo v kategorii Inovace ankety Český Goodwill.

Na americkém kontinentě si českou udržitelnou módu značky Bohempia oblíbili také osobnosti a odborníci ze světa etické módy, jako je Kelly Madera, Tania Gabriela nebo modelka Anne Therese Bengtsson.

Konopné boty Bohempia se vyrábí jako unisex ve velikostech 36 - 46 a v Česku se během kampaně prodávají online s poštovným zdarma, ale i ve vlastní kamenné prodejně na adrese Sokolovská 76 na Praze 8.

O konopí

Jedná se o vysoce ekologický přírodní materiál, ceněný především pro antibakteriální a antiseptické vlastnosti s přírodní termoregulací. Konopné vlákno saje až čtyřikrát více vlhkosti než jiné materiály a pohlcuje 95 % UV záření, má vysokou pevnost vlákna a delší životnost. Konopný materiál je prodyšný a měkký a díky nepřítomnosti bílkovin nepřitahuje ani moly. Na rozdíl od bavlny může být konopí pěstováno v našich klimatických podmínkách, bez spotřeby nežádaných pesticidů s poloviční spotřebou vody. Nevyžaduje dovoz z třetích zemí, čímž se snižují náklady na dopravu i velká zátěž životního prostředí.