Březnový MBPFW představuje kompletní program

13.02.2017

Mezinárodní festival české a slovenské módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week vstupuje do sedmého roku své existence. Záštitu nad ním převzala primátorka hl. m. Prahy a podporu získal i od Magistrátu hl. m. Prahy, který projektu udělil grant v rámci podpory kultury a umění. "Módní tvorba bezpochyby náleží do kulturní sféry a organizátorům Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se podařilo v uplynulých letech prokázat adekvátní a realistickou ambici povýšit Prahu na evropské město módy," sdělila primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

"MBPFW se během posledních let stal vyhledávanou líhní nových talentů, která láká mezinárodní tisk, nákupčí a další odborníky. Koncentrace významných hostů a výstupů v módních médiích nemá obdoby. Velmi si ceníme toho, že město naše aktivity v tomto směru podporuje," dodává ředitel MBPFW Lukáš Loskot.

Nadcházející edice MBPFW, která se odehraje od 17. - 24. března, se vrací do obchodního domu Kotva. Prostory obchodního domu ale využije zcela novým způsobem. "Mercedes-Benz Prague Fashion Week vnímáme jako nejvýznamnější módní událost v Praze a cílem Kotvy je stát se nejvýznamnější módní destinací hlavního města. Naše spojení se mi proto jeví naprosto přirozené," říká Maximilian Adam Skala, jednatel PSN, která je majitelem obchodního domu Kotva.

Během čtyř přehlídkových dnů, a sice od soboty 18. do úterý 21. března, svou tvorbu v Kotvě předvede 15 vrcholných osobností současné české oděvní scény a 4 nové talenty. Designéři představí své kolekce na sezonu podzim/zima 2017. V rámci soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2017 se budou začínající tvůrci do 26 let ucházet o finanční odměnu ve výši 50 tisíc korun, odbornou podporu ze strany MBPFW a možnost samostatné přehlídky v rámci podzimní sezóny.

A čí tvorbu diváci uvidí? Jsou to Alter Era, Blažek, Daniela Pešková, CHATTY, Imreczeova, Jakub Polanka, Jan Černý, Kateřina Geislerová, LAFORMELA, Lukáš Macháček, Michael Kovacik, Miro Sabo, NEHERA, Petra Ptáčková, Situationist, TIQE by Petra Balvínová a Zuzana Kubíčková.

Přehlídku domácí módní scény obohatí i zahraniční vystoupení. Exkluzivní benefiční večer MBPFW a magazínu Proč ne?! pro Nadaci Terezy Maxové dětem a přehlídka talentovaného kreativního dua Situationist, jež bylo módními médii označeno za potenciální pokračovatele gruzínských krajanů, kteří se prosadili v nejvyšších patrech světové módy. "Mezinárodní výměnný program Mercedes-Benz International Designer Exchange Program dává módním tvůrcům příležitost získat a sdílet zkušenosti se zahraničními kolegy a zviditelnit se. Jsem rád, že jsme u toho," říká Marc Boderke, ředitel Mercedes-Benz Česká republika.

Zcela poprvé se v Praze představí značka Nehera. Slovenský módní dům, který se pod kreativním vedením Samuela Drira prezentuje od září 2015 na pařížském týdnu módy, označil francouzský magazín Vogue za jednu ze šesti nejslibnějších nastupujících módních značek. Pražská prezentace Nehery bude připravena ve spolupráci s butikem Blackout.

Po skončení módních přehlídek se ve středu 22. března ve třetím patře obchodního domu Kotva uskuteční také celodenní konference o módním byznyse Business Forward Forum a ve čtvrtek 23. března jednodenní výstava všech kolekcí prezentovaných na módním týdnu Re-See Showroom supported by Nespresso.

Pestrý přehlídkový program doplní oblíbený doprovodný program. Nebude chybět víkendový festival udržitelné módy Sustainable Fashion Day, autorské výstavy a prodejní akce v módních buticích a galeriích a také módně-právní seminář. Vstupenky na březnovou edici Mercedes-Benz Prague Fashion Week jsou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.