Ceny Czech Grand Design odtajnily finalisty!

21.02.2017

Jedenáctý ročník Cen Czech Grand Design zná své finalisty. Byli vybráni ze 116 nominovaných v deseti kategoriích. Vítěze odhalí slavnostní předávání 21. března v přímém přenosu ČT Art. Nejlepší z nominovaných prací se návštěvníkům představí na festivalu Best of 2016 ve Ville Pellé na Praze 6 od 30. března - 2. dubna.

V kategorii Módní designér roku zaujala Kateřina Plamitzerová, Miro Sabo a překvapivě také studio BOA Design za stylové outdoor oblečení pro firmu Tilak. Mezi finalisty v kategorii Designér šperku rokuse objeví stálice na české scéně Zorya a nově také Markéta Kratochvílová za kolekci šperků inspirovanou lovkyněmi perel v Japonsku, nebo Eva Růžičková, která představila svou kolekci architektonicky stavěných šperků.

Novinkou letošních Cen Czech Grand Design je festival finalistů Best of, který představí pětice nejlepších v každé tvůrčí kategorii. Festival vsadí nejen na výstavní instalace čtyř desítek finalistů, ale také na živý program, do kterého se budou moci zapojit návštěvníci všech věkových kategorií. Festival přinese přednášky, diskuse a workshopy přímo s designéry, nebudou chybět ani dětské dílny, ve kterých ti nejmenší budou moci zapojit fantazii a tvořivost. Dospělé návštěvníky potěší, že bude celá výstava prodejní, takže si budou na místě moci pořídit současné designové kousky od interiérových doplňků, přes módu a šperk až po grafiky a knihy.

Vizuál Cen Czech Grand Design je tradičně výsledkem práce dvojice oceněných v předchozím ročníku Cen. Titul Grand Designér roku získala v loňském roce módní designérka Liběna Rochová, kterou na fotografii zachytili BoysPlayNice spolu s trofejí pro letošní rok - skleněnou korunkou, která se stává jedenáctou trofejí v řadě.

Finalisté Cen Czech Grand Design 2016 (v abecedním pořadí, vztahující se k módě a šperku):

Módní designér roku

  • BOA DESIGN / kolekce Urban Traveller (Tilak)
  • Kateřina Plamitzerová / kolekce S/S 17 Nihon Lobendau
  • Miro Sabo / kolekce S/S 17

Designér šperku roku

  • Markéta Kratochvílová / kolekce Dragon Spirit, kolekce Mononoke
  • Eva Růžičková / kolekce Výšky a hlubiny
  • ZORYA / kolekce Cluster, Formula a Graft