Černé diamanty v tvorbě Lenky Šváchové

31.07.2017

Poslední dobou stále více a více narůstá touha zákazníků po černých diamantech. Oblíbili si je nejen v zásnubních prstenech, ale i na každodenní nošení. Svou tmavou barvou krásně ozvláštní šperk a dají mu další rozměr. Dokonale ladí s diamanty čirými nebo šedými. Šperkařka Lenka Šváchová, tvořící pod značkou 27JEWELRY, o tom ví své. Proto je do své tvorby zařazuje stále častěji.

Diamanty se mohou vyskytovat v téměř jakékoliv barvě, ačkoliv žlutá a hnědá jsou nejběžnější. Věděli jste, že "černé" diamanty nejsou černé? Ve skutečnosti obsahují četné tmavé inkluze, které jim dávají jejich temný vzhled. Slovo diamant pochází z řeckého "adamas", což znamená "nerozbitný" a odráží tak vlastnost kamene. Je to kámen ochranitel, který by měl svou nositelku doprovázet na všech cestách.

Lenka Šváchová tak vytvořila několik kousků, do kterých vsadila černé diamanty. Výhodou je, že se tento kámen skvěle hodí ke každé barvě zlata. Proto se nemusíte limitovat a při tvorbě na zakázku si můžete zvolit barvu, kterou máte nejraději. Šperky značky 27JEWELRY můžete kupovat na e-shopu nebo na vás čekají v butiku v hotelu Mandarin Oriental, Nebovidská 459/1 na Malé Straně. Opět jsou jen po jednom kuse nebo na objednávku.