Černé tenisky z konopí jako nadčasová ikona udržitelné módy

18.05.2018

Pod značkou Bohempia, která dobývá svět svými unikátními teniskami z konopí, doposud vznikly tři sezonní kolekce. V každé z nich u zákazníků zvítězila stylová a módní černá s černými podrážkami. Oblíbené celo-černé tenisky Orasa a Holata jsou tak ideální alternativou pro každodenní nošení bez ohledu na příležitost. Všechny tenisky značky Bohempia mají navíc vegan-friendly certifikaci PETA.

Černo-černá varianta tenisek se pod značkou Bohempia vyvíjí od založení značky v roce 2015 a každá přicházející kolekce její nabídku rozšiřuje o nové styly a variace. Od zrození firmy měla na trhu velkou oblibu nejen nazouvací verze Slip-on a nízké šněrovací Holata, v kolekci na jaro/léto 2017 zase zazářily černé baleríny Maliska se stylovými pánskými Bran Chukka a v kolekci podzim/zima loňského roku také vysoké kotníkové Orasa. A právě model Orasa a nízké šněrovací Holata zůstávají unisexovým evergreenem všech veganů a uvědomělých zákazníků, kteří hledají stylovou a ekologickou obuv.

Tenisky, které získaly vegan-friendly certifikaci PETA, vznikají ze 100% konopí a přírodního kaučuku, nelepenou technologií takzvané vulkanizace s velkým podílem ruční práce alokované do Česka. V Česku se konopný materiál vhodný pro výrobu oblečení a obuvi nepěstuje, k produkci tenisek proto Bohempia volí konopné vlákno z nedalekého Rumunska. Všechny tenisky jsou opatřené ortopedickou stélkou, jsou antiseptické a termoregulační, a proto jsou vhodné i k větší námaze. Konopný materiál v zimě hřeje a v létě zase chladí.

"Černo-černá varianta našich tenisek je univerzální a basic, většina našich zákazníků ji považuje za nejpraktičtější jednak s ohledem na vlastní styl, ale také díky údržbě. Hned první černo-černý model typu Bran Chukka se vyprodal ještě před koncem sezony," dodává zakladatel značky Tomáš Rohal. Černé tenisky z konopí dostanete na e-shopu značky www.bohempia.eu či v kamenné prodejně na karlínské adrese Sokolovská 76.