Pozvánka na Christmas ShoppinQ ve SmetanaQ

03.12.2018

Již druhým rokem je na Smetanově nábřeží otevřen prostor Bottega ve SmetanaQ, platforma, která podporuje mladé české designéry. Kolektiv designérů tvořících v ateliérech na druhém poschodí nyní organizuje pravidelnou předvánoční prodejní výstavu s názvem Christmas ShoppinQ. Letošní ročník se uskuteční od 6. - 9. prosince. Návštěvníkům umožní vidět, vyzkoušet a zakoupit to nejlepší z autorské tvorby z oblasti módy, šperku a produktového designu. Z rezidentů SmetanaQ se představí 9 designérů a pozvání letos přijala také řada hostů.

Móda:

Svou aktuální kolekci představí Hana Frišonsová, jejíž tvorba je charakteristická ostrými siluetami, nositelným oděvem, ale také experimentálním přístupem s využitím tradičních technik. Ve SmetanaQ ukáže také výsledky spolupráce s Helenou Krásovou (KRAS) pod značkou MONOLITH PROJECT založené na digitálním tisku. Daniela Pešková si klade za cíl vytvářet oblečení, které přesahuje sezónnost, zůstává relevantní, vyvíjí se a stárne společně s člověkem. Na této prodejní výstavě představí svou aktuální kolekci společně s výběrem ze starších kolekcí v nových materiálech. Novou kolekci představí také KAFKA. Charakteristickými znaky jsou jednoduchost, čistota tvarů a linií, hledání nových témat a forem jejich zpracování. Na vánoční akci představí novou kolekci C.N.AW18, která volně navazuje na předchozí MARSHMALLOW. Hostujícími účastníky v oblasti módy jsou La Femme Mimi, Martin Havel, Tereza Ujevičová, Markéta Kopecká, nebo Dominika Charousová se svou kolekcí exkluzivního prádla. Těšit se můžete také na Bro. a výšivky inspirované městem a lidmi v něm.

Šperk:

Tvorba Kateřiny Reich je inspirována především moderní architekturou a vizí budoucnosti, kde převládají čisté minimalistické linie. Aktuálně Kateřina představila novou kolekci šperků Kyō, inspirovanou životem gejš a světem umění starého Japonska, která byla oceněna na letošním Designbloku cenou za nejlepší kolekci šperku. Hana Polívková bude prezentovat novou kolekci Arabis, ktera je inspirovaná starými krajkami a poetikou fauny a flory. Mária Kobelová, mladá designérka pocházející ze Slovenska a v České republice tvořící, představí kolekci šperků Usus inspirovanou modelářskými špachtlemi. Můžete se těšit také na porcelánové šperky a interiérové doplňky od Kabinet.

Doplňky a obuv:

Helena Krásová původně vystudovala teoretické uměnovědné obory Estetika a Kurátorská studia, poté však začala vyrábět městské batohy a založila vlastní značku KRAS, pod kterou tvoří batohy a další doplňky. Kabelky a psaníčka z metalických kůží nabídne Jana Rollo, v její kolekci najdete také futuristické přívěsky a náušnice. Současný švec a designér Fernando Echeverria, který představí svou kolekci obuvi, je vyškolený v tradiční ruční výrobě klasické obuvi známým ševcovským mistrem Erikem Martinem Lawartem. S kvalitními vlněnými čepicemi a šálami se představí značka Thee.

Interiérové doplňky:

Tereza Drobná nabídne svou kolekci vonných difuzérů TOTEM, inspirovanou sbírkou Vojty Náprstka, kterou představila na letošním Designbloku. Jana Rollová bude prezentovat své aktuální interiérové dekorace z recyklovaného textilu, které tvoří pod značkou Rolling Hooks.

Prostor SmetanaQ najdete na adrese Smetanovo nábřeží 4 na Praze 1. Christmas ShoppinQ můžete navštívit v od pátku 7. prosince do neděle 9. prosince vždy od 10 - 20 hodin. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 6. prosince od 18 - 22 hodin.