Čtvrtstoletí veletrhů módy STYL a KABO

26.01.2018

Premiéry kolekcí chystaných pro příští sezonu, trendy v podání módních expertů, B2B jednání a exkluzivní přehlídky. Veletrhy STYL a KABO slouží módní branži dvakrát ročně už celých 25 let. V únoru bude v hlavní roli móda pro sezonu podzim/zima 2018/2019 a poprvé se aktivně zúčastní i módní blogerky.

Historie veletrhů STYL a KABO se začala psát právě před čtvrtstoletím. Na funkcionalistickém výstavišti v Brně tehdy připravovali první ročník veletrhů věnovaných výhradně textilu, obuvi, kožené galanterii a bižuterii. Na českém trhu šlo o novinku, která vycházela vstříc sílící poptávce po kontraktačních setkáních konaných dvakrát do roka v rytmu střídání módních sezon. Nápad se osvědčil, funguje již 25 let a na posledním jubilejním 50. ročníku se prezentovaly kolekce 780 značek, které zhlédlo přibližně pět tisíc odborných návštěvníků.

51. veletrhy STYL a KABO proběhnou od 17. - 19. února. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nové kolekce pro nadcházející podzim a zimu a vedle tradičních účastníků je osloví také řada nováčků. V doprovodném programu nepřehlédněte zejména dvě novinky - speciální přehlídku Bloggers & Designers Show složenou ze dvou částí. První blok představí trendy pro příští sezonu očima módních blogerek, které budou vybírat trendové kousky přímo z kolekcí vystavovatelů. V následující části se můžeme těšit na autorské kolekce českých i zahraničních návrhářů. Speciální přehlídka se uskuteční v neděli 18. února od 18 hodin a zvána je i veřejnost. Dále se samozřejmě chystají pravidelné kontraktační módní přehlídky věnované jak dámské a pánské konfekci, tak prádlu.

Další novinkou bude Poradenské centrum STYL v pavilonu P. Návštěvníci i vystavovatelé zde v sobotu a v neděli mohou bezplatně využít přítomnosti odborníků a probrat s nimi své dotazy na různá témata jako je správné označování materiálového složení dle Nařízení 1007, vše o symbolech údržby, velikostního sortimentu oděvů a jejich značení dle nové EN, reklamace z pohledu výrobce/prodejce/soudního znalce včetně legislativy a praktických problémů a dotazy v souvislosti s ochranou spotřebitele.

Za zmínku jistě stojí i seminář nizozemské návrhářky Ellen Haeser na téma Trendy v dámské a pánské módě, spojený s módní přehlídkou. Uskuteční se v sobotu od 14 hodin přímo na mole v pavilonu P a půjde o jediný trendový seminář v České republice pořádaný ve spolupráci s renomovaným zahraničním lektorem. Více informací k veletrhům módy a obuvi Styl a Kabo najdete zde.