Czech Design Map vás provede zajímavými místy s českým designem

20.04.2018

"Přesycenost dovozovým zbožím nás dovedla k hledání toho lokálního. Našly jsme lásku k řemeslu, pečlivost v procesu a radost z výsledku. Chtěly jsme sdílet naše poznání a podpořit místní tvůrce. Založily jsme průvodce Czech Design Map. Uhasily jsme tak žízeň po objevování míst s profesionálním českým designem," říká Anna Štysová a Kateřina Novotná, které za projektem Czech Design Map stojí.

Webový portál www.czechdesignmap.cz spustily na sklonku roku 2017. Nyní obsahuje přibližně 150 designshopů a 20 budoucích událostí. Czech Design Map je atraktivním průvodcem i unikátní reflexí daného oboru. Cílem databáze je komplexní a celorepublikové pokrytí míst, kde se nakupování stává opravdovým zážitkem. Výběr subjektů tedy podléhá kvalitativní selekci.

V přehledu designshopů se lehce zorientujete pomocí interaktivní mapy podle lokality obchodu nebo podle druhu nabízeného zboží. Nejvíce je zde zastoupena móda a módní doplňky, dále bytové doplňky, sklo, porcelán, šperk a dekorace. Pro ty, kteří rádi nakupují na jednom místě, je ideální návštěva prodejních festivalů a marketů, jenž jsou často doplněny o bohatý doprovodný program. Je to tedy skvělý způsob, jak strávit volný den. Ti z vás, kteří se chtějí v designu vzdělávat, mohou navštěvovat přednášky, sympozia a výstavy.

Nejúrodnější líhní českého designu je nesporně Praha. Ta utváří 75 % veškerého designového dění u nás. Proto pro milovníky papírových průvodců vznikla také tištěná skládací mapa obsahující přibližně 100 obchodů, a to především v lokalitě Starého Města. Vychází dvakrát do roka a pokrývá tak nejvytíženější nákupní sezóny - letní turistickou a zimní předvánoční dobu. Nejlepší způsob, jak se o jejím vydání včas dozvědět, je přihlásit se k odběru novinek na portálu Czech Design Map. Mapa je navíc poskytovaná zdarma.

A pokud sami víte o místě, které zatím do Czech Design Map zařazeno nebylo a myslíte, že by tam nemělo chybět, napište na info@czechdesignmap.cz.