CZECH DESIGNERS MARKET BY BIBLOO v OD Kotva pokračuje

19.03.2018

Přehlídková část jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku je dnešním dnem u konce. Fashionistům by však neměl uniknout navazující CZECH DESIGNERS MARKET BY BIBLOO v unikátním prostoru BIBLOO CONCEPT STORE, který se nachází ve 4. patře OD Kotva na Praze 1. Originální market s modely sedmnácti českých a slovenských návrhářů nabízí oblíbené kousky z jejich ateliérů, které si návštěvníci mohou nejen prohlédnout, ale i zakoupit, a to až do pondělí 26. března.

Na jednom místě je tak možné vybírat z kolekcí talentovaných a úspěšných návrhářů jako jsou Kateřina Geislerová, Lukáš Macháček, Petra Ptáčková, Michael Kováčik, Jakub Polanka x BIBLOO, LAFORMELA, ODIVI, Adam Kost, Lukáš Krnáč, Monika Drápalová, Zdeňka Imreczeová, Miro Sabo, Lucie Pešková, Nehera, Monika Krobová, Noire a Lea Fekete. Některé z nich můžete v BIBLOO potkat také osobně.

Talentovaný Lukáš Macháček je známý svým osobitým minimalistickým a nadčasovým street stylem s prvky rebelie. Boří klasickou krejčovinu v podobě nezačištěných okrajů a převrácených švů. Jeho kolekce pro ženy i muže tvoří oděvy určené pro každodenní nošení. "Máme tady na prodej naše runwayové kousky, protože BIBLOO Concept Store má vyšší klientelu. Já zde prodávám celoročně, takže klientelu concept storu znám a na základě toho jsme udělali selekci věcí pro CZECH DESIGNERS MARKET BY BIBLOO a doplnili jsme ještě více basic kousků i modelů z exkluzivních kolekce LV6 vytvořené ve spolupráci s Lukášem Váchou," uvádí Lukáš.

Kateřina Geislerová patří mezi špičku českého návrhářství a svou volbu modelů komentuje slovy: "Tvořím zdánlivě klasické modely, které až na druhý pohled odhalují svoji moderní komplexitu. Miluji krejčovinu a propracované střihy, záleží mi na nejmenším detailu. Tvořím velice ženské siluety a ženy, které si vyberou moji módu jsou sebevědomé a jsou rády středem pozornosti. Mají smysl pro detail. Modely, které jsem vybrala pro originální fashion market v Kotvě jsou z mé ikonické konfekční řady skládající se z kalhot, sukní, šatů, topů a kabátů."

Vždy originální Petra Ptáčková má na tuzemské módní scéně neochvějné místo. Už během studií začala svou kouzelně výtvarnou estetikou dobývat svět. Ke své tvorbě Petra říká: "Vše je založené na ruční práci. Mám ráda grafické prvky, které používám a jsou vždy mým návrhem. V mých modelech je multifunkčnost. Baví mě, když móda nemá pouze nesmyslný prvek, ale opodstatnění, což mi dává možná určité bariéry v tvorbě, ale i to je právě věc co mě v závěru moc baví. Mám ráda dekonstrukce, obecně šňůry, které modelům dodávají na variabilitě a je tam cítit uvolněnost, kreativita a rozevlátost. Což vlastně popisuje mě samotnou. BIBLOO Concept Store je zajímavý prostor a to, že tady je možnost i pro české návrháře, z toho mám velkou radost."

Slovenský designér Miro Sabo vytváří elegantní dámské ready-to-wear kolekce. "Mé klientky jsou hodně různorodé. Já velmi rád experimentuji s novými věcmi, ta škála zákaznic je proto velmi široká. Pro moji tvorbu je typická změna, zkouším nové kombinace, barvy a tvary. Ženy, které si kupují mé modely většinou specifikuje to, že mají nějakým způsobem povědomí o umění, designu a módě a ví, co kupují. Každý model z mé tvorby je velmi specifický a má vždy nějaký zajímavý detail. Intuitivně jsem vybral modely, které by zde mohly fungovat. Celkem je tady kolem 25 kusů. Miluji proužek a košilovinu. Dělám jednoduché věci, ale mají zajímavý twist, detail, co osloví. BIBLOO CONCEPT STORE je originální open space, je tu hudba a je to živé, což je skvělé," zakončuje Miro.