Předvánoční edice SLOU DAYS se blíží

05.11.2018

Listopadová edice SLOU DAYS  ukáže cestu k chytřejším nákupům a smysluplnému šatníku. Nabídne spoustu inspirace nejen na originální dárky, ale i bohatý doprovodný program. V rámci seminářů a besed pomůže vám, návštěvníkům, zorientovat se v módním průmyslu i ve vlastní šatní skříni a v novém roce nakupovat chytřeji. Tedy především šetrněji ke své peněžence i ke svému okolí. SLOU DAYS se uskuteční v Hauch Gallery 23. a 24. listopadu.

Akce SLOU DAYS již tradičně nabídne nákupy v Shopping zóně a doprovodný program v Ragwear Info zóně. Shopping zóna představí atraktivní prezentace módních značek, které aspirují na lepší procesy a produkty šetrnější k životnímu prostředí s každou novou kolekcí. Vyrábí jak z tradičních, tak inovativních materiálů, oživují ve svých kolekcích řemeslo nebo využívají nejnovějších technologií. Návštěvníci se mohou těšit také na organickou kosmetiku.

Doprovodný program je koncipován kolem otázky nakupování a investic do oblečení. Sobotní ráno otevře Kamila Vodochodská seminářem Efektivní šatník, kde se naučíte definovat svůj styl a vystavět šatník tak, abyste už nikdy nezažily pocit "skříň narvaná a já nemám co na sebe". Odpoledne koučka osobního stylu Jana Mei poradí, jak poznat kvalitní oblečení, ať už nakoupené v second handu, v řetězci, nebo při revizi vlastního šatníku. Celý program zakončí stylistka Helena Tomanová workshopem Akční styling, kde za pomoci nůžek a představivosti z nenošených kusů vznikne padnoucí outfit.

"V sobotu máme pro dámy opravdu ucelený koncept, který jim pomůže na jedné straně ušetřit peníze a na druhé straně žít spokojenější život. Je dokonce vědecky dokázané, že pokud máme doma více prostoru, tedy méně věcí, jsme v životě jaksi spokojenější. Na téma psychologie nakupování se chystám já osobně. Kromě toho povedu dva bloky už v pátek, který je věnován spíše poloodborné veřejnosti a všem, které zajímají informace ze zákulisí a nedávné historie módního průmyslu. Podobná témata učím na vysokých školách v Paříži a těším se na české studenty a publikum. Výjimkou je večerní beseda s protagonisty seriálu Zlatá mládež o jejich zkušenosti z obuvní továrny v Indii," říká Kamila Boudová, přední česká odbornice na udržitelnou módu a módní obchod, která žije a působí v Paříži jako lektorka předmětů Product Development a Sustainable Fashion na vysokých školách módního obchodu MOD'SPE a International Fashion Aacademy a v Čechách vede online semináře o podnikání a udržitelné módě pod názvem Moyomi. 

Vstupné na oba dva dny SLOU DAYS včetně Shopping zóny a vzdělávacího a tvůrčího programu Info zóny činí 150 Kč. Akce bude veřejnosti přístupná v pátek od 11 hodin a v sobotu od 10 hodin a své brány zavře vždy ve 20 hodin. Více informací najdete na webu www.slou.cz.

PROGRAM RAGWEAR INFO ZÓNY:

PÁTEK 23. listopadu 2018 (Shopping zóna 11:00-20:00)

  • Program pro střední školy /seminář s Kamilou Boudovou/ 11:00-12:30
  • Jak mohou značky víc růst a změnit režim? /debata pod vedením Jaroslava Pašmika z VŠE/ 14:00-14:45
  • Networking /poloprofesionální setkání u kávy, zve Slušná firma/ 15:00-15:45
  • Jak dnes funguje módní průmysl /přednáška Kamily Boudové/ 16:00-17:30
  • Zlatá mládež na šichtě v Indii /Beseda o zážitcích z práce v továrně pod vedením režiséra Roberta Kučery/ 18:00-19:30

SOBOTA 24. listopadu 2018 (Shopping zóna 10:00-20:00)

  • Efektivní šatník /seminář s návrhářkou Kamilou Vodochodskou/ 11:00-12:30
  • Psychologie nakupování /přednáška Kamily Boudové/ 14:30-15:30
  • Jak poznat kvalitní oblečení v řetězci, v sekáči i ve vlastním šatníku /přednáška Jany Mei, zve Textile House/ 16:00-17:00
  • Akční styling s Helenou /workshop s Helenou Tomanovou, zve Pravý domácí časopis/ 17:30-19:30