Další úspěch našich designérů na International Fashion Showcase

24.02.2017

Výstava talentovaných módních designérů z UMPRUM v Londýně organizovaná Českým centrem Londýn ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze již podruhé obsadila přední příčky na prestižní mezinárodní přehlídce International Fashion Showcase, která se koná jakodoprovodná akce světoznámého London Fashion Weeku.

Česká republika dostala za výstavu There Is Only You zvláštní zmínku odborné poroty v čele s přední módní kritičkou Sarah Mower, která píše i pro americký Vogue. Kateřina Plamitzerová, jedna z vystavujích designérů, byla též nominována na cenu pro Nejlepšího designéra. "Mám z nominace velkou radost. Bylo opravdu příjemné slyšet své jméno mezi tak velkou konkurencí z celého světa," komentuje svůj úspěch Kateřina Plamitzerová. "Nominace jsou především odezvou na jedinečný designérský styl, který vychází z pražské UMPRUM a pro mě osobně zadostiučiněním dlouhodobé podpory, kterou České centrum Londýn módě a designu poskytuje," dodává Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn.

There is Only You představuje nejaktuálnější tvorbu studentů a absolventů Ateliéru módní tvorby a Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM, jmenovitě Michaela Čapková, Filip Hieke, Tereza Rosálie Kladošová, Tereza Ledvinová a Kateřina Plamitzerová. "Byl to úžasný zážitek. Jsme rádi, že se nám podařilo získat dvě nominace. V mezinárodní konkurenci jsme skvěle obstáli a obhájili tedy svou pozici na Mapě módní světa s velkým M," komentuje úspěch české výpravy na IFS kurátor výstavy, Pavel Ivančic, který na UMPRUM od roku 2012 vede Ateliér módní tvorby.

Přehlídka International Fashion Showcase je pořádána každoročně ve spolupráci s Britskou radou a British Fashion Council. Česká republika se díky Českému centru Londýn této výstavy účastní již počtvrté. Kromě České republiky se letošního ročníku IFS zúčastnilo 26 zemí, mezi nimi například Guatemala, Tchaj-wan či Polsko. Hlavní cenu Country Award získala za instalaci The Indian Pastoralists Indie, která okouzlila porotu svým konceptem propojujícím současnou módu a indické pastevectví.