DAYA představuje novou kolekci Poctivých českých kabátů

12.11.2018

Vlněné kabáty autorky Daniely Ettlerové, tvořící pod značkou DAYA, přivítají letošní zimu v novém minimalistickém střihu a pěti nových barevných provedeních. K dostání budou v šedé, šedé s jemným žlutým proužkem, tmavě a středně modré a ve fialové kostce. Česká ovčí vlna, z níž jsou kabáty zhotovené, byla ručně zpracovaná v Tkalcovně Kubák ve Strmilově a kabáty ušily české švadleny. Jedná se tak o zcela výjimečný lokální produkt

"Ve Strmilově jsme nechali utkat 180 m materiálů v jedinečných barvách, některé z nich již není možné v totožné barevnosti vyrobit. Z této metráže vznikne pouze 60 kabátů," vysvětluje Daniela Ettlerová. Část kabátů bude, stejně tak jako loni, ušita budoucím majitelkám na míru. Český vlněný kabát tak může být jedinečným a neopakovatelným kouskem šatníku, který skutečně zahřeje.

Druhá edice vlněných kabátů přichází ruku v ruce s novými prostory - dílnou, ateliérem a showroomem v budově vlakového nádraží ve středočeské Březnici. I proto DAYA spustila novou kampaň na platformě Hithit, která má náročnou přestavbu prostorů pomoci zafinancovat.

"Vhodný prostor jsme v Březnici hledali rok a podařilo se nám najít suchý a světlý prostor o rozměru 118 m2, který splňoval i naše další požadavky. Část rekonstrukce převezme majitel a zbytek budeme financovat sami. Finančně náročnější bude finální vybavení dílny stroji, žehlícím systémem a stoly. Hithit kampaň by měla pokrýt 100 % nákladů," doplňuje autorka

Kampaň startuje 8. listopadu a poběží až do 7. prosince na webu www.hithit.cz. Každý tak může podpořit tento ryze český projekt. Po skončení kampaně budou kabáty k prodeji na vánočním Dyzajn marketu a na Lemarketu.