Dechberoucí výhled a především modely Taťány Kovaříkové

10.05.2019

Etablovaná módní návrhářka Taťána Kovaříková prezentovala svou nejnovější kolekci na aktuální sezónu jaro/léto 2019 na originálním místě s dechberoucím výhledem na Prahu. Téměř letním večerem provázela zpěvačka a herečka Monika Absolonová, která je zároveň také klientkou značky TATIANA a s oblibou její modely nosí na koncerty i v soukromí.

Jádro kolekce nazvané White Now tvoří základní stavební prvky letního šatníku - dlouhé i krátké šaty, rozevláté sukně nebo tříčtvrteční kalhoty, tedy kousky, které nikdy neomrzí a jsou zároveň nepřehlédnutelné. Modely ušité z tylu, taftu, krajky a zdobené flitry prezentují kontrasty forem a rafinovanost, a to nejen v podobě dlouhých rób.

Z barev dominuje bílá barva evokující uvolněnost nadcházejícího prázdninového období. Pojetí kolekce odpovídá tzv. slow fashion, designérka tedy klade důraz na řemeslnou dovednost, kvalitu a krejčovskou tradici. Jednotlivé modely navazují na její předešlou řadu a vybízejí k vzájemnému kombinování. Kvalitní materiály vyrobené v Evropě doplňuje precizní zpracování, které zajišťuje dlouholetou životnost. Jednotlivé modely vznikly v České republice, a to v ateliéru návrhářky na Starém městě pražském.

Hosté jedinečné přehlídky si nejprve vychutnali welcome drink v prostorách institutu Aether a následně výtahem vyjeli až do posledního parta domu Drn na Národní třídě, kde se před nimi rozprostřela velkorysá terasa plná zeleně. Pomyslné molo bylo rozloženo po celé ploše terasy a všichni přítomní si tak mohli vychutnat podívanou na modely z bezprostřední blízkosti první řady. Modelky v čele s Anetou Vignerovou evokovaly předvoj léta, který bude ve znamení ženskosti a rafinovanosti, tak blízkých stylu tvorby Taťány Kovaříkové.