Designblok letos uvede na 60 módních návrhářů a šperkařů

20.10.2017

Designblok každoročně patří také módě a šperku. Letošní ročník představí celkem 61 módních návrhářů, značek, designérů šperku a módních doplňků. Na přehlídkovém mole Garden Stage se odehraje 17 módních přehlídek a díky výstavám se představí celkem 46 tvůrců. Tak si to nenechte ujít, Designblok začíná už ve čtvrtek 26. října.

Přehlídkové molo bude patřit nastupujícím módním designérům z Evropy. V prostoru Garden Stage se představí patnáctka finalistů z módní soutěže Diploma Selection. Českou republiku bude reprezentovat například Lenka Vacková, která uvede kolekci z recyklovaných látek, fantaskní kolekci Une grande star d'un petit cirque představí finalista soutěže Lichting, Simeon Schampers, Teun Seuren uvede kolekci Vlaštovky a Rachael Cheong modely z lehce zastrašující kolekce Víme, co skrýváš. Prostor na runwayi bude patřit také loňské vítězce Diploma Selection Jorieke Tenbergen, která představí kompaktní kolekci inspirovanou hornickým průmyslem v Porúří.

Vrcholem módní části bude přehlídka ukrajinské návrhářky Yany Chervinske společně s úřadující designérkou šperku roku cen Czech Grand Design Markétou Kratochvílovou. Chervinska uvede kolekci AMA, která odráží a konfrontuje každodenní ukrajinskou realitu. Vzhled je dekonstruován a transformován, oděvy jsou reinterpretovány v nových kombinacích. Z vesty vzniká korzet, z rybářské sítě oděv.

Na módu a šperk se můžete těšit také v prodejní výstavě v Openstudiu. Úřadující módní designér roku Miro Sabo představí v premiéře pod značkou A.Lab balzámy inspirované posvátnými dary, luxusní mýdla a nadčasové oděvy. Monika Drápalová ukáže emocionální kolekci Poems, vzniklou ve spolupráci s fotografkou Karin Zadrick. Hana Zárubová poprvé uvede kolekci adaptující oděv v různých prostředích a Milina Havrlantová pod značkou Milimu vystaví kožené doplňky. Nové kolekce představí také Daniela Pešková, Kateřina Plamitzerová, Soolista, Hana Frišonsová, Alžběta Dvořáková, Zdeňka Imreczeová, Jana Mikešová, Tereza Ujevičová, Lenka Mulabegovič a další.

Své šperky uvedou studia Zorya, Nastassii Alejnikavy, Markéty Richterové, Anny Steinerové, Hanuše Lamra, Elišky Lhotské nebo Jiřího a Viktorie Beldových. Designérka šperku roku Cen Czech Grand Design, Markéta Kratochvílová, ukáže novou značku Bold Studio a zároveň se představí na přehlídkovém mole. Zkrátka je na co se těšit.  

foto: Mi Fashion Label