Dialog mezi chaosem a řádem v podání Adama Kosta

16.02.2018

Pánská kolekce talentovaného designéra Adama Kosta  na sezónu jaro/léto 2018, představená během poslední edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, se dočkala svého lookbooku i editorialu, který nafotil Michal Králíček společně s hercem Jankem Gregorem.

Mladý designér v kolekci pracuje s elementárními kousky pánského šatníku, které jsou každým detailem měněny v jedinečné modely s vlastní energií, v nichž svádí neustálý souboj dva zdánlivě neslučitelné prvky - řád a chaos. Kolekce oslovuje nejen muže jako jednotlivce s osobitým přístupem k životu, ale hledá i přesah do společného mužského světa. Světa, který je hravý i vizionářský a kde vládne touha po svobodě. Na jedné straně je plný vnitřního chaosu, na straně druhé má úctu k řádu.

Sám designér o kolekci říká: "Prolíná se v ní klasické pánské oblečení s mladistvou formou. Je to vyobrazeno ve střizích, siluetách, ale i v použitých materiálech a vzorech. Například jsem použil vzor kostky v různých polohách, abych překročil limity materiálu. Není to klasika a nuda," vysvětluje Adam Kost.

Kromě oděvů se designér zaměřil na boty a v souladu s myšlenkou kolekce navrhl sérii čtyř modelů pánských bot. Obuv vznikla ve spolupráci s tradiční českou značkou Baťa.

Editorial ke kolekci vznikl na podzim v severních Čechách, záměrně zvolených pro krásu tamní krajiny kontrastující s městským oblečením, které Adam Kost tvoří. Mezi muži na fotkách je cítit nevyřčená tajemná energie, která celému výjevu dodává napětí a jistý půvab. Fotografie jsou oslavou mládí, čistoty, přírody a krásy. Fotky pro lookbook jsou pojaté čistě, ale fotograf se snažil narušit jejich klasickou podobu uvolněnými pózami herce Janka Gregora.