Do ulic za českým designem s tištěným průvodcem Czech Design Map

02.07.2018

Autorky Anna Štysová a Kateřina Novotná vytvořily atraktivní celorepublikovou databázi specializující se na obchody a události profesionálního českého designu. Naleznete zde pouze prověřená místa, kde se nakupování stává opravdovým zážitkem. Tak neváhejte a navštivte portál Czech Design Map, kde mimo jiné najdete seznam distribučních míst.

A kam že je dobré se dle autorek publikace za designem vydat? Nejúrodnější podhoubí českého designu má nesporně Praha. Ta utváří 75 % veškerého designového dění u nás. Proto pro milovníky papírových průvodců vytvořily tištěnou skládací mapu obsahující přes sto dvacet obchodů nacházejících se především v lokalitě Starého Města a v trojúhelníku Bubeneč, Letná a Holešovice.

Hledáte-li vkusný suvenýr, vklouzněte do pasáže Platýz na Národní třídě. Zde se nachází Pragtique s nabídkou krásných dárkových předmětů. Motivy Prahy v neotřelém zpracování pro vás zachytili mladí čeští ilustrátoři. Nebo zkuste obchod se zcela jiným druhem dárkových předmětů inspirovaný symbolem lásky a české tradice s názvem Lípa Store. Jste-li milovníky papíru, sešitků a bločků, rozhodně zaplujte do voňavého Papelote nebo eco-friendly Papírny sídlící nedaleko Letné.

V local store Kuráž ve Veletržní ulici jsou zastoupeny produkty od více jak šedesáti drobných lokálních značek a tvůrců. Nejvíce zde převažují streetové módní doplňky a autorský šperk. Vyznáváte-li eleganci, dokonalé střihy a svěží materiály, nechte se odvát do Koncept Story. Tento inkubátor kvality mimo jiné pořádá setkání se zajímavými osobnostmi českého designu. V obchodu a designovém studiu Anny Marešové zase objevíte elegantní autorské erotické pomůcky Whoop.de.doo.

Take Take Take, K-A-V-K-A, Book Therapy anebo ArtMap, to jsou jen některá z malých pražských nakladatelství a výtvarných knihkupectví. Pokud vyhledáváte absolutní špičku českého designu, a to především v oblasti skla, porcelánu a šperku, zavítejte do Qubus Design Gallery a Dox by Qubus. Máte-li zájem o jedinečný designový zážitek a prostor s tím nejlepším z lokální tvorby, pak je tu pro vás Deelive Design Store. Vše zvládnete oběhat stylově v pohodlné, barvami prozářené obuvi značky BOTAS 66.

Zaujal vás tento krátký výčet design shopů? Chcete se o nich dozvědět víc a prozkoumat i některé další obchody s tištěným průvodcem v kapse? Pak navštivte portál Czech Design Map, kde naleznete seznam distribučních míst. Ale neotálejte, mapa je dostupná zdarma a je o ní velký zájem.