Dráždivá dekadence z vyšších sfér v nové kolekci Zuzany Kubíčkové

07.04.2017

Představení nejnovější kolekce návrhářky Zuzany Kubíčkové na sezónu podzim/zima 2017/2018 se stalo jedním z vrcholů jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Červené přítmí novobarokního sálu Boccaccio, za první republiky dobře utajovaného nočního podniku, kde se pomocí intimních styků mezi vládní elitou utvářela evropská a světová politika, se stalo kulisou vzrušujícího představení.

Modelky svůdně pózující v lóžích a před lomenými zrcadly připomínaly metresy a vyzvědačky, často známé filmové herečky a zpěvačky, dámy z nejvyšších společenských tříd, které oplývaly nejen půvabem, ale také rafinovaností, důmyslností a originalitou. Právě ty inspirovaly Zuzanu Kubíčkovou k vytvoření lehce dráždivé zimní kolekce s večerní atmosférou s nádechem šantánu. Z cudné až zdánlivě nechtěné svůdnosti ženy z jarní kolekce se vyvinula distingovaná dáma, suverénní a vybavená nonšalancí světoobčanky a praxí politických i literárních salónů, v níž je díky prostopášnosti něco intenzivně lidsky blízkého.

Nová kolekce Zuzany Kubíčkové se vyznačuje klasickými atributy večerních slavnostních oděvů, precizní krejčovinou a propracovanými detaily, perlovou výšivkou, třpytivými broušenými kamínky, kožešinou a peřím. Opět se objevuje negližé styl, který se z lehkosti a vzdušnosti jarní kolekce posouvá k budoárovému charakteru a pracuje s teplou vlněnou látkou, suknem a flaušem. Kabáty se šálovými límci působí jako vyšívané teplé župany a i na topy a podprsenkové korzety jsou použity vlněné látky ručně pošité perlami a korálky. Kontrast hravosti a frivolnosti s klasičností a seriózností ztělesňuje také spojení průhledného tylu s kožíškem nebo vypasovaná linie kabátku s klenutými a objemnými kožešinovými rukávy. Práci se strukturou a reliéfem materiálu v zimní kolekci nahradily večerní látky s efektem jako vyšívaný tyl, vyšívaný samet a vyšívaný hedvábný krepdešín. Jemnou barevnost zastřených tónů růžové s ledově modrou, zelenkavou a tmavě modrou rozrušují lehce provokativní prvky jako šněrování, průsvitnost a nahá kůže.

Do příprav své první samostatné přehlídky zapojila Zuzana Kubíčková osobnosti, které profesně uznává, a s nimiž dlouhodobě spolupracuje. Koncept přehlídky a styling vytvořilo duo fotograf Karel Losenický a stylistka a návrhářka obuvi Cori Amenta, do stage designu se zapojil scénograf a kostýmní výtvarník Marek Cpin, přehlídku zahájilo vystoupení tanečnice pražské burlesky Miss Cool Cat. K atmosféře prominentního šantánu přispěl také osvěžující nápoj lásky Cointreau Fizz Passion Touch podávaný s okvětním lístkem rudé růže.

foto: MBPFW