Dyzajn srdcem, tělem i duší zažijete již tento víkend

04.08.2017

O víkendu 5. - 6. srpna, letos už potřetí, se potkají nadšenci do designu na náměstí Václava Havla v Praze. Bude se zde konat prázdninová edice Dyzajn marketu. Samozřejmostí je zajímavý doprovodný program a novinkou budou hudební vystoupení, která návštěvu zpříjemní. Tuto prodejní akci tvoří tři jasné a neoddělitelné složky: dyzajnéři, návštěvníci a tým, který ji připravuje.

Jádrem, středem, zdrojem a hlavně srdcem akce jsou dyzajnéři, tvůrci, autoři, umělci, návrháři, všichni ti kreativní lidé, kterých na Dyzajn marketu potkáte téměř dvě stě naráz. Třeba trochu blázniví, trochu rozlítaní, trochu mimo, ale tvořící celým svým srdcem. Tentokrát se můžete těšit na česko‑slovenskou sestavu, protože za celou historii Dyzajn marketu nebylo nikdy účastno tolik slovenských tvůrců najednou. Jsou jiní? Jaké mají nápady? Přijďte je omrknout. Čeští dyzajnéři však nezůstanou pozadu a předvedou své letní novinky a možná už i pár podzimních.

Tělem akce jsou návštěvníci, obdivovatelé dyzajnu i designu, originální i recyklované módy, minimalistických nebo extravagatních šperků, poutavých doplňků, barevných hraček i ztřeštěných originalit, které jinde nenajdou. Aby tělo mělo vždy dost síly, jsou nezbytnou součástí Dyzajn marketu i vždy pečlivě vybrané stánky s jídlem a pitím, mezi nimiž bude tentokrát také spousta nováčků.

"To, že se čas od času někdo v týmu vymění, přináší stále novou krev a nové nápady. A tak se pořád děje něco nového a neusínáme na vavřínech," říká Marek Volf, produkční akce, který se na přípravách každého Dyzajn marketu podílí již několik let. Realizační tým akce potkáte na náměstí Václava Havla vždy v plné sestavě a není možné si nevšimnout, jak dobře toto uskupení funguje, i když je občas vystaveno nečekaným podmínkám či nahodilým událostem.

Přijďte již tento víkend a staňte se součástí prázdninového Dyzajn marketu i vy. Ukažte svému okolí, že máte dyzajn rádi a stavte se pro nové dočasné tetování, které pro vás Dyzajn market vytvořil společně s kreslířkou Bárou z Nikolajky a slovenskými designéry Kresky. K mání budou v design shopu Dyzajnoff den před Dyzajn marketem za zvýhodněnou cenu a samozřejmě i na akci samotné. Chcete‑li se dozvědět více o účastnících či kapelách, které uslyšíte, podívejte se sem.