EROTIKON podporuje nadaci tváře své kampaně

15.05.2019

Pigmentarium, mladý český niche parfumářský dům, přichází s novou vůní. Parfém EROTIKON je inspirován stejnojmenným filmem Gustava Machatého a oživuje věčný příběh o lásce a chtíči. Příběh romantický, filmový i ten uložený hluboko v každém z nás coby slastná vzpomínka. Je to ale i příběh o pomoci druhým.

EROTIKON, nejnovější parfém Jakuba Floriana Hiermanna ze značky Pigmentarium, je inspirován stejnojmenným filmem Gustava Machatého. Ten tento první erotický film natočil už v roce 1929 s čarokrásnou Itou Rinou v hlavní roli. Přelomová kamera Václava Vícha a abstraktní ztvárnění orgasmu v podobě slití dvou kapek v něm jen dávají tvar nadčasovému příběhu nekončící touhy. Vášně, která vzplane rychle a nečekaně, a někde hluboko uvnitř už nikdy neuhasne.

Parfém EROTIKON vypráví příběh o vášni a touze, vyvolává vzpomínky na dávné hříchy i lásky. "Zkusil jsem si představit, jaké by to asi bylo, mít parfém, který by pomohl svést každého, po kom jeho nositel touží. Jak by voněl? Jak by fungoval?" říká autor Jakub Hiermann. Hřejivé tóny čokolády, zázvoru a růžového pepře jsou předehrou pro srdcem proudící vanilku a podmanivé tóny fazolky. Celý akt lásky prosycuje magická ambra společně s mošusem, pačuli a sametovým santalem.

Přestože vizuál je hlavně o ženské kráse, EROTIKON je určen pro všechny, kteří po něm zatouží. "Jsem přesvědčený, že parfém si vybírá svého nositele, ne naopak. Vášeň navíc není ohraničena pohlavím ani věkem," dodává autor vůně.

Kontrasty i soulad, neudržitelné napětí i slastné uvolnění, vzrušení ze zakázaného. Sebevědomá skromnost i skromné sebevědomí nahých těl, minimalistický eklektismus interiérů vyšších tříd, čistota kubismu i nástup avantgardy, tím vším se inspirovali nejen tvůrci parfému, ale také autorky vizuální kampaně. Fotografie jsou oslavou smyslnosti ženského těla, dílem Hany Knížové, vítězky Czech Grand Design 2018 v kategorii fotograf roku. O video se postarala Anežka Horová a kromě žen je ústřední postavou kubistické křeslo od Josefa Gočára.

Ústřední barvou EROTIKONU je vínová - rafinovaná, chladná, a přece dráždivá. Tu doplňují černobílé fotografie žen, které snad nemohou být víc jiné. Tmavá a světlá, hlasitá a tichá, filantropka a diva. Influencerka, múza a návrhářka Vanda Janda a zakladatelka nadace Mónica Sofia, nemohou být odlišnější. A přesto jsou si podobné, sebevědomím, silou a odhodláním, s nimiž jdou za svými sny a cíli.

Mónica Sofia pochází z Kapverd a ztělesňuje dokonale krásnou ženu - nejen tělem, ale i srdcem. Aby pomohla nejchudším dětem ve své zemi, založila nadaci Naděje Cabo Verde. Ta zpřístupňuje vzdělání, základní ingredienci růstu a bohatství. Hledá, jak s minimem úsilí a nákladů pomoci studovat co největšímu počtu dětí.

Mónica a Naděje Cabo Verde aktuálně sbírají finance na nákup tří školních autobusů, které by do škol svážely děti z venkovských oblastí. Které jen kvůli škole denně nachodí až 20 km. Po svých. Bosky. Přidat se můžete i vy. Buď tím, že se zúčastníte dnešního Charitativního galavečera, který proběhne v Paláci Žofín a jehož je Pigmentarium hrdým partnerem. A že zrovna 15. května nemáte čas? Přispět můžete i prostřednictvím online sbírky na dárcovském portálu.

Parfém EROTIKON je v prodeji od konce dubna 2019. Spolu s prvním parfémem Pigmentaria Ad Libitum ho zakoupíte v parfumeriích Ingredients, Dea Orh a v brněnském Vavavoom. Dostupný bude také online prostřednictvím e-shopu Pigmentarium.com