Festival Best of, který představí finalisty Cen Czech Grand Design, právě začíná

30.03.2017

Dnes, tedy ve čtvrtek 30. března otevírá novinka na designérské scéně, festival Best of, který představí tvorbu vítězů a finalistů Cen Czech Grand Design 2016. Kromě výstavy nejlepších prací za uplynulý rok nabídne také moderované diskuze, dětské dílny, pop-up shop a workshopy, které povedou známá jména české designové scény Michal Bačák, Hana Zárubová nebo Miro Sabo. Festival se koná od 30. března - 2. dubna ve Ville Pellé.

"Po dlouholetém pořádání výstav Cen Czech Grand Design v Uměleckoprůmyslovém muzeu a Národním technickém muzeu jsem se rozhodli změnit koncepci a s jedenáctým ročníkem připravit živý jarní čtyřdenní festival, kde se představí čtyřicet finalistů - tedy ti nejlepší z české designérské scény, které ocenila Akademie designu České republiky. Od festivalu si slibujeme především lepší kontakt s publikem a možnost interakce veřejnosti a české designérské špičky. Hodně se těšíme i na reakce dětí, pro které je připraven doprovodný program," vysvětluje členka Přípravného výboru Cen Czech Grand Design Jana Zielinski.

První ročník festivalu Best of, který následuje po Cenách Czech Grand Design, představí pětice nejlepších v každé tvůrčí kategorii. Festival, který se nově přesunul do Villy Pellé v pražských Dejvicích, sází nejen na výstavní instalace, ale také na živý doprovodný program, do kterého se budou moci zapojit návštěvníci všech věkových kategorií. V průběhu čtyř dnů nabídne Best of moderované diskuse s finalisty a členy Akademie, workshopy s designéry i filmové projekce. Nebudou chybět ani dětské dílny, ve kterých ti nejmenší budou moci zapojit fantazii a tvořivost. Festival bude probíhat uvnitř Villy Pellé i na zahradě. V přízemí bude umístěn festivalový pop-up shop, kde budou v prodeji aktuální kolekce oceněných designérů. Design, móda, šperk, grafický design, ilustrace od nejlepších tvůrců jako Roman Šedina, Boa design, Michal Bačák, Hana Zárubová, Miro Sabo, Studio Najbrt a mnoha dalších. Současné designové kousky od interiérových doplňků, přes módu a šperk až po grafiky a knihy.

Čtvrtek bude ve znamení moderovaných diskuzí finalistů produktového designu. Studio Najbrt a Jiří Černický předvedou performance a večer můžete zajít na koktejl do holešovického Koncept Story. Pátek nabídne přednášku Brutalismus s Michalem Froňkem a značkou Bomma, grafické studio Oficina představí obor motion design a moderovaných diskuzích se zúčastní módní designéři a šperkaři, které Akademie posunula do finále. V sobotu se děti naučí ilustrovat s držitelem titulu Ilustrátor roku Michalem Bačákem a vytvoří své první koláže pod vedením vítěze Módního designéra roku Mira Saba. Pro dospělé je připravena moderovaná diskuze s fotografy nebo ilustrátory a pohled do zákulisí přípravy časopisu Dolce Vita. Neděle naváže dětským workshopem Tvoje Čepice s módní designérkou Hanou Zárubovou a téma domácího kompostování se značkou Plastia. Odpoledne bude kromě festivalového pop-up shopu fungovat také prodej přímo od designérů. Tak si to nenechte ujít!