Hravost a intuice v kolekci Kateřiny Geislerové na SS18

06.04.2018

Módní návrhářka Kateřina Geislerová představuje svou novou kolekci na jaro/léto 2018, která vznikala naprosto intuitivně. Směr vývoje kolekce rozhodly látky, do kterých se designérka doslova zamilovala. Téměř všechny totiž tvoří květinový vzor. Protože jaro bez květin, kdy se vše probouzí, a léto plné barev si zkrátka nelze ani představit. Květiny přenesené na modely Kateřiny Geislerové jsou kombinované s estetickou jemností romantiky a propojené s moderním pojetím celého outfitu, který je vždy velmi ženský.

"Některé látky připomínají Japonsko, jiné jsou barevně až chaotické s velkými okvětními lístky. Nechybí však i střídmá a grafická krajka, u které bychom očekávali jemnost. Stejná různorodost panuje i ve střizích jednotlivých modelů, některé jsou nesmírně jemné a ženské, se zvýrazněným pasem, jiné jsou lehce oversize," říká o kolekci Kateřina Geislerová.

Květiny provází celou aktuální kolekci na mnoha úrovních. Například rukávy jsou zpracovány tak, že připomínají tulipány. Stejná myšlenka je aplikována i na kalhotách. Hlavním tématem celé kolekce je intuice, jemnost květin a hravost. Barevný rejstřík se nese v tónech jasných barev s doteky dálek na látkách a nádherných kytic různých stylů a druhů. Designérka využila také sportovních akcentů a detailů jako například u bomberu, který je originálně vytvořený z bavlněné krajky a nylonu. Hraje si se siluetou rukávů a délek, které kombinuje s květinovými potisky, jenž jsou na modelech velmi živé a rafinované.