IMRECZEOVA představuje kolekci Post Motion

17.03.2017

Módní návrhářka Zdeňka Imreczeová, tvořící pod značkou IMRECZEOVA, přichází se svojí nejnovější kolekcí s názvem Post Motion. Je určena na sezónu jaro/léto 2017 a oslavuje lehkost, jednoduchost a svobodu v pohybu. Volné střihy šatů ze vzdušného hedvábí, jemné viskózy nebo křehkého popelínu respektují přirozený pohyb těla. Základní černou a bílou barvu doplňuje výrazná indigově modrá.

Hlavní inspirací designérky při tvorbě kolekce byla lehkost a jednoduchost. Minimalistický oděv, který v ničem neomezuje, nenuceně se přizpůsobí tělu a umožňuje naprostou svobodu v pohybu. Šaty mají volné střihy, bez vypasování nebo prsních záševků a lze je upravit pomocí pásků nebo stahovacích šňůrek. Pod hedvábnými topy a pohodlnými tričky a mikinami v oversized provedení jen náznakem vystupují kontury těla.

"Představovala jsem si pohyb v tiché zpomalené sekvenci, kdy vnímáte každý nepatrný detail a kdy i prosté pokynutí ruky nebo závan větru ve vlasech má v sobě přirozenou poezii a ladnost. Stejného pocitu lehkosti a svobody v pohybu jsem chtěla docílit ve své nové kolekci. Volné střihy ve spojení se splývavými materiály svého nositele nijak nelimitují, vzdušná látka se při pohybu přirozeně vlní a obtéká tělo. Oversized modely z jemného úpletu se přizpůsobí postavě a nebrání jakémukoliv rozsahu pohybu," vysvětluje návrhářka Zdeňka Imreczeová.

V kolekci se uplatňují pouze přírodní materiály. Viskózový úplet, bavlněný popelín a v hlavní roli stoprocentní hedvábný krepdešín. Modely jsou monochromatické, nad kontrastní černou a bílou převažuje indigově modrá.

"Přírodní hedvábný krepdešín jsem jako hlavní materiál kolekce zvolila záměrně. Šaty z něj na těle téměř nevnímáte. Hedvábí doplňuje jemný viskózový úplet a bavlněný popelín s mírně lesklou úpravou. Nechala jsem maximálně vyznít přirozené vlastnosti látek, křehkost popelínu, pohodlí úpletu a sametovou lehkost hedvábí. Vznikla kolekce oblečení, která ženám umožní cítit se v oděvu volně a svobodně," doplňuje designérka.

Tváří kampaně se stala Trang DoThu, autorka blogu Asijatka.cz, nominovaného na cenu Magnesia Litera, oceněného Novinářskou křepelkou pro novináře do 33 let. Kolekci Post Motion AW 17/18 návrhářka představí v pondělí 20. března v 17 hodin na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Následně ji bude možné zakoupit v showroomu značky na Letné, Šmeralova 16 na Praze 7.

foto: Michaela Dzurná, modelka: Do Thu Trang, MUAH: Michaela Dzurná