Nová kolekce značky IMRECZEOVA ve znamení drsného severu 

23.04.2018

Pod značkou IMRECZEOVA módní návrhářky Zdeňky Imreczeové vznikla nová kolekce na sezónu podzim/zima 2018, kterou uvedla na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku v Clam-Gallasově paláci za doprovodu hudební tvorby mladé deep-popové audio artistky Giudi.

V nejnovější kolekci Zdeňky Imreczeové se odráží inspirace z dalekého severu. Z krajiny, která je nehostinná a drsná, ale také neskutečně krásná a barvitá. Její atmosféra, nálada a odstíny se promítly nejen do barevnosti, ale i do podoby střihů a tvarosloví nové kolekce.

"Kolekce vypráví příběh o putování syrovou severskou přírodou. Krajinou plnou zemitých tónů a divoké krásy, kde šedé, béžové a khaki barvy půdy a porostu doplňuje zářivě bílý sníh a třpytící se noční obloha. Sledujeme postavu poutníka v oblečení, které se během cesty tvarově proměňuje, chvílemi volně vlaje ve větru a jindy se v něm cestovatel schovává před nepřízní počasí. Cesta stoupá vzhůru a její cíl je v nedohlednu," popisuje prvotní inspiraci designérka značky Imreczeova.

Stěžejními kusy kolekce jsou kabáty a svrchníky z nejrůznějších materiálů. Od kabátu z hřejivé vlny přes prošívané šusťákové pláště, lehká i vyteplená úpletová ponča až po velkorysá kožená saka. Oděvy určené pro běžné nošení v podobě košil a košilových šatů z křehkého popelínu a hedvábného buretu doplňují společenské modely z transparentního tylu v kombinaci s látkou hustě pošitou třpytivými korálky a kožené šaty.

"Celou kolekcí se prolíná tvar obdélníku. Jednoduchý prostý tvar kusu látky nebo přikrývky, která nás chrání před zimou a která se na lidském těle uvázáním pásků začne přirozeně skládat do draperií a měnit svou podobu. Obdélník začleněný v základu střihů oděvů umožňuje jejich přední část na těle variabilně skládat a volné cípy zapínat na několik způsobů. Protipólem těchto modelů jsou minimalistické košile, košilové a kožené šaty, které nechávají vyznít přirozené vlastnosti materiálu a transparentní šaty s opulentními korálkovými detaily," doplňuje Zdeňka Imreczeová.

Přehlídku kolekce na pražském týdnu módy doplnila hudbou a živým zpěvem mladá textařka, zpěvačka a skladatelka Giudi, s níž Zdeňku Imreczeovou pojí spolupráce na novém videoklipu k singlu Into the Woods. "Zvuková a vizuální estetika jsou pro mne velmi důležité. Snažím se propojit hudební a módní svět a představa hudební live show na přehlídce IMRECZEOVA mne nadchla. Pro tuto příležitost jsme s mým producentem Sin.texem vytvořili speciální DJ set, který umocní v divákovi zážitek z přehlídky," okomentovala spolupráci Giudi.