Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week se odehraje již tento týden

13.03.2017

Březnová edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přinese módním nadšencům opět samé novinky. Představí mimo jiné vůbec první přehlídku vysoké krejčoviny, tzv. haute couture v České republice. V rámci druhého exkluzivního benefičního večera MBPFW a magazínu Hospodářských novin Proč ne?! pro Nadaci Terezy Maxové dětem, který proběhne v sobotu 18. března, předvede svou jarní kolekci italský designér Francesco Scognamiglio.

Rafinované róby rodáka z Pompejí patří mezi ten nejokázalejší luxus, jaký móda nabízí. Právě díky tomu se Scognamiglio stal minulý rok hostujícím členem Chambre Syndicale de la Haute Couture. Jedinečné kreace, jako róby utkané ze zlatých vláken či kompletně pošité Swarovského křišťály, s oblibou nosí také nejpopulárnější osobnosti z řad světových celebrit v čele s Madonnou, Rihannou či Lady Gaga.

Českému publiku se Scognamiglio představil poprvé se svou prêt-à-porter kolekcí podzim/zima 2010, kterou zde předvedl v rámci benefičního projektu Fashion for Kids pořádaného Nadací Terezy Maxové dětem. Výjimečně talentovaný návrhář, kterého s Maxovou pojí dlouholeté přátelství, je také autorem jejích svatebních šatů. Na nadcházející dobročinný večer pořádaný pro Nadaci Terezy Maxové přiveze Scognamiglio svou poslední kolekci jaro/léto 2017.

Program březnové edice MBPFW je opět nabitý těmi nejlepšími jmény. Během čtyř přehlídkových dnů, tedy od soboty 18. do úterý 21. března, svou tvorbu v Kotvě předvede 15 vrcholných osobností současné české oděvní scény. Všichni designéři premiérově představí své kolekce na sezónu podzim/zima 2017. MBPFW však během přehlídky v neděli 19. března v 17 hodin uvede na scénu také čtyři nové talenty - finalisty soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2017, kterými se stali Michaela Hriňová, Lukáš Krnáč, Zoltán Tóth a Adam Kost. V rámci soutěže se budou začínající tvůrci do 26 let ucházet o finanční odměnu ve výši 50 tisíc korun, odbornou podporu ze strany MBPFW a možnost samostatné přehlídky v rámci podzimní edice MBPFW.

Přehlídkový program pražského týdne módy doplní bohatý doprovodný program. Nebude chybět oblíbený víkendový festival udržitelné módy, autorské výstavy a prodejní akce v módních buticích a galeriích a také módně-právní seminář.