Jedinečný projekt Poctivý český kabát

17.11.2017

Česká oděvní značka DAYA startuje s výrobou 100% českých vlněných kabátů. Kabáty jsou vyrobené z české ovčí vlny, ručně zpracované v české Tkalcovně Kubák ve Strmilově a ušité českými švadlenami v městečku Březnice. Tak vzniká produkt, který je zcela lokální a celý proces výroby se zakládá na hodnotách kvality a etiky.

Kabáty jsou navrženy v několika základních designech a v konečném provedení budou ušity na míru své budoucí majitelce, nesoucí její iniciály v podobě vyšitého monogramu do podšívky. Tím se z kabátu stane skutečně jedinečný kousek šatníku.

Za značkou DAYA již osm let stojí Daniela Ettlerová. Ve své práci využívá vždy právě české materiály. "Jdu cestou svého srdce, a to mi velí být šetrná k planetě, podporovat český trh a tvořit věci, které budou ženy milovat a nosit do roztrhání," vysvětluje autorka

Tvorba designérky se nese v duchu slow fashion, tedy tzv. pomalé módy, která je specifická etickým přístupem v rámci celého výrobního řetězce a ohleduplností k životnímu prostředí. "Poctivý český kabát je vlastně má vyslyšená modlitba. Toužila jsem dlouho po něčem tak úžasném, jako je kabát z vlny ovcí, které se pasou na českých loukách, zpracované lokálně, poctivým způsobem až na materiál, ze kterého navrhnu kabát," dodává Daniela.

Tkalcovna Kubák ve Strmilově tká vlněné materiály již 140 let. Kromě dek, plédů a přehozů se tak nyní podílí i na prvních módních produktech. Kabáty budou poprvé v prodeji na vánoční edici SLOU fashion days, která se koná 15. - 16. prosince na  adrese Smetanovo nábřeží 4 na Praze 1. Držíme projektu Poctivý český kabát palce! Více také na www.daya.cz.