K.Bana, česká značka designového oblečení inspirovaného jógou

17.02.2017

V těsné blízkosti I. P. Pavlova je od úterý 14. února možné zakoupit pohodlné oblečení české značky K.Bana. Kromě oděvů nabízí také doplňky pro jogíny jako originální lněné meditační polštářky, lněné jógamatky a drobné doplňky do domácnosti. To vše doplní a atmosféru prostoru podpoří výrobky několika dalších českých designérů.

Za projektem stojí designérka a lektorka jógy, Kateřina Černá, která tvoří oblečení ze 100 % lnu, inspirované Kundalini jógou, tancem, volným časem a cestováním. "Tvořím ze lnu, který je příjemný, vzdušný a lehký. Skvěle odvádí vlhkost a teplo, v létě chladí a v zimě hřeje. A že se mačká? Ano - a právě v tom je jeho originalita a krása. Ve chvílích, kdy můžete zvolnit a všímat si detailů dne, zažijete první pomačkání, první otisky a uvědomíte si jedinečnost prožívaného okamžiku," vysvětluje Kateřina.

Kolekce se vyznačuje jednoduchými a čistými liniemi, bílou a tmavě modrou barvu a ikonickými nitenými knoflíky české výroby. Jde tedy o ryze lokální produkt, jelikož veškeré použité materiály pocházejí z České republiky a i samotné šití probíhá v Praze.

Na prodejní část multifunkčního prostoru, který můžete navštívit na adrese Hálkova 13 na Praze 2, navazuje komorní prostor pro pořádání workshopů a blízká setkání milovníků jógy, nabízející osobní přístup. Dalším prostorem je pak dílna, kde dochází k navrhování oděvů i jejich samotné výrobě. Více informací najdete na www.kbana.eu.