K.BANA představuje novou kolekci Born in Prague

13.03.2018

Born in Prague, to je nová kolekce Kateřiny Černé a její značky pohodlného lněného oblečení K.BANA. Samotný název kolekce odkazuje na místo, kde veškeré oblečení od nápadů, přes skici až po samotnou realizaci vzniká - v Praze, konkrétně v multifunkčním prostoru poblíž stanice I. P. Pavlova.

Jarní kolekce vyniká svými střihy, které vycházejí z japonského minimalismu. Designérka si hraje s maximální jednoduchostí, využívá geometrické tvary a čisté linie a zároveň používá zajímavé detaily. Třeba stahování tkalounem ve spodní části šatů, které majitelce dovolí hrát si se siluetou, nebo oblíbený výrazně prodloužený zadní díl šatů či halenek. Zcela novým prvkem jsou široké rukávy. "Chtěla jsem podtrhnout čistotu linie, která přechází z předního dílu do zadního, bez jakéhokoliv přerušení," popisuje Kateřina Černá novinku, která se vyskytuje na šatech a halenkách.

Také na této kolekci Kateřina spolupracovala s výtvarnicí Evou Chmelovou a její značkou Dezén. "Spolupráce s Evou mě velice baví. Uchopí mé nápady a promění je v nádherné potisky. Mám v její práci velkou důvěru, proto ji nechávám volnou ruku a těším se na to, čím mě překvapí. Nové tisky tentokrát vznikly podle inspirace japonskými tisky v kombinaci s českým folklorem - červené vlaštovky a koruny stromů," dodává návrhářka.

Tvářemi aktuální kolekce Born in Prague jsou Lenka Chánová a Tomáš Týma, lněné oblečení na fotografiích doplňují konopné boty Bohempia. Kolekci opět nafotil český fotograf Filip Jandourek.

Značka K.BANA klade důraz na používání lokálních materiálů. Len, který je vůbec nejstarší plodinou a nejsilnějším i nejpevnějším textilním vláknem, odebírá od českých výrobců. Je ekologický, plně recyklovatelný, biologicky odbouratelný, nepotřebuje hnojit a pro výrobu lněných tkanin nejsou třeba chemické úpravy. Len je tak přirozeně antibakteriální a vhodný pro alergiky. Ikonou oblečení jsou pak unikátní nitěné knoflíky se stopadesátiletou tradicí z Jablonného nad Orlicí. Znakem oblečení K.BANA je bílá barva. Podle jógové tradice pomáhá rozšiřovat auru a vytváří silnou vazbu mezi námi a naším okolím. Více o značce najdete také zde, případně navštivte multifunkční prostor na adrese Hálkova 13 na Praze 2.