IKSIKS, to je nejnovější kolekce značky IMRECZEOVA

21.09.2018

V detailech kolekce s názvem IKSIKS, kterou Zdeňka Imreczeová představila na zářijovém Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern. Designérka tvořící pod značkou IMRECZEOVA jej geometricky rozpracovává do precizně provedených minimalistických siluet.

Minimalismus, přesné technologické zpracování kolekce, stejně jako volba kvalitních materiálů, se v kolekci IKSIS propojují s prastarými principy dvou překřížených čar písmene X, ať už primárně symbolizujících ženskou siluetu či odkazujících na africké linkové zdobení těla a genetiku. Tvoří tak mix životní energie, reality, domorodého primitivismu a tajemna, který na ženském těle vyzní jedinečně.

Pomocí detailů prostřižených trojúhelníků ve své kolekci Zdeňka Imreczeová rozehrává hru světla a stínu s jemnou geometrií na oděvech, které kontrastují s prosvítajícím ženským tělem. Prostřižené detaily či prostřižením vzniklé siluety písmene X na jinak střihově minimalistických šatech nechávají vyniknout ženskosti, křehkosti, ale současně rafinovanému půvabu.

"V kolekci uplatňuji dvě roviny, jednu plošnou, kde nechávám vyznít samotný materiál nebo si hraji se skládáním pruhů a kostek. Ve druhé linii pracuji s materiálem tak, že ho prostříhávám, ale jeho technologické zpracování je až 'sterilní' - není zde prostor spatřit 'syrovost' nezpracované látky. Materiálové prostřihy zde fungují jako látkové branding reliéfy," charakterizuje výsledný efekt Zdeňka Imreczeová.

V kolekci dominují modely v barevné škále červené, modré, šedé, černé a barvách pudrových odstínů růžové, světle modré a fialové. Zdeňka Imreczeová dále využila materiály se vzory pruhů a jemné vichy kostky. V kolekci IKSIKS převažují modely ze stoprocentního bavlněného popelínu, hedvábí, viskózového úpletu nebo letní oblekoviny ze 100% merino vlny. Oblečení značky IMRECZEOVA je možno zakoupit v showroomu značky v ulici Šmeralova 16 na Praze 7.