Kolekce MON značky IMRECZEOVA nás zavede do světa samurajů

26.06.2017

Módní značka IMRECZEOVA během jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila kolekci MON. Tato kolekce, určená pro sezónu podzim/zima 2017/2018, pracuje s motivy a formou tradičního oděvu japonských samurajů. Monochromatické modely oživují propracované detaily ve formě prošívání, které jsou pro návrhářku značky typické. Neutrální černou, bílou a šedou doplňuje výrazná sytě modrá barva.

Hlavní inspirací se designérce stal oděv japonských samurajů. Na oblečení se ve formě prošívání nebo textilních aplikací objevuje motiv samurajského MONU, znaku ve tvaru kruhu, kterým se původně odlišovaly jednotlivé samurajské rody, podobně jako se v Evropě používaly šlechtické erby.

"Zvolila jsem MON ve tvaru stylizované a geometrizované chryzantémy, kterou v Japonsku historicky mohl používat pouze císař nebo jeho rodina. Na modelech v kolekci se uplatňuje v redukované podobě, například jako výseč kruhu nebo rozvinutý ve formě šachovnicového rastru po celé šíři oděvu. Tradiční oděv japonských samurajů jsem odlehčila a postavila do konfrontace s klasickým současným kusem oblečení - pánskou košilí," říká talentovaná Zdeňka Imreczeová.

Čisté minimalistické linie oblečení narušují zmíněné prošívané detaily v podobě abstrahovaných segmentů MONU. Zpevnění a zesílení částí oděvů rounem umožnilo autorce pracovat s objemem a plasticitou a zároveň tím prošívání získalo na hloubce. Všechny modely v kolekci jsou monochromatické, barevnost je černá, šedá, bílá a sytě modrá. Mezi použité materiály patří přírodní hedvábí, vlna, kůže, viskóza a jemný mikrošusťák.

foto: Michaela Dzurna